Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Neljas jahipiirkonnas korraldab jahti ajutiselt Keskkonnaamet (2023-06-07 07:51:49)


Enamik jahipiirkonna kasutaja leidmiseks välja kuulutatud konkursid on edukalt lõppenud ja uued kasutusõiguse load on välja antud. Üksikutel juhtudel on aga konkurss takerdunud, mistõttu 4 jahipiirkonnal puudub hetkel kasutaja. Et jahipidamist saaks jätkata, korraldab nendes piirkondades jahti ajutiselt Keskkonnaamet.

 

Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko sõnul on Eestis kokku 328 jahipiirkonda, millest 18 puhul tuli tänavu kasutaja leidmiseks korraldada konkurss. "Vormsi ja Kaansoo jahipiirkondades on loa andmisel tekkinud vaidlused, mistõttu pole Keskkonnaamet saanud sinna seaduses ette nähtud aja jooksul uut kasutusõiguse luba anda; Sangaste jahipiirkonnas, mis samuti hetkel kasutajata, lükkus konkurss edasi jahipiirkonna jagamise tõttu kaheks uueks piirkonnaks - Sangaste ja Keeni jahipiirkonnaks," ütles Rakko.

 

Seniste lubade lõppemise tõttu kasutajata jäänud jahipiirkondades korraldab jahti Keskkonnaamet ise. "Suurulukite küttimiseks tehakse selleks kokkulepe külgnevate jahipiirkondadega või RMK-ga, väikeulukite küttimist korraldab iga maaomanik ise ja loa selleks annab Keskkonnaamet," selgitas Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja.

 

Väikeuluki küttimiseks tuleb Keskkonnaametile esitada maaomanikul allkirjastatud vabas vormis taotlus, mis peab sisaldama maaomaniku nime, aadressi ja kontaktandmeid ning jahti pidavate isikute nimesid koos isikukoodidega. Taotlus tuleb saata Keskkonnaameti e-posti aadressile info@keskkonnaamet.ee.

 

Suurulukite arvukust reguleerib amet koostöös külgneva jahipiirkonna kasutajaga. Vormsil reguleerib suurulukite arvukust külgnevate jahipiirkondade puudumise tõttu RMK. Suurulukite load on tasulised ning loa saamiseks tuleb pöörduda RMK jahindustalituse poole jaht@rmk.ee. Sangaste ja Keeni jahipiirkonnas tegeleb suurulukite küttimisega Valgamaa Jahimeeste Ühistu. Kaansoo osas läbirääkimised külgnevate jahipiirkondadega veel käivad.

 

Jahti korraldab Keskkonnaamet ajutise lahendusena senikaua, kuni jahipiirkonnale on leitud uus kasutaja.

 

Senised jahipiirkonna kasutusõigused kehtisid 31. maini.

 

Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.