Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Rahvahääletus: aita valida silmapaistvam keskkonnahariduse tegu! (2023-05-29 07:47:00)


26. maist on saanud kõik soovijad kaasa rääkida Keskkonnakäpa konkursi rahva lemmiku valimisel. Hääletamine toimub 26. maist kuni 1. juunini keskkonnatunnustused.ee kodulehel.

Keskkonnakäpa konkurss on keskkonnasõbraliku haridustegevuse tunnustus, millega soovime tõsta esile kõiki, kes on jätnud oma positiivse jälje mõne keskkonnateadliku algatuse või haridustegevuse edendamisega. Konkursiga täname neid, kes on andnud oma panuse, et kujundada teiste inimeste teadmisi ning muuta nende käitumist keskkonnahoidlikumaks.

Tänavu on kandidaate kokku 32 - nende hulgas koole, lasteaedu, keskkonnahariduskeskusi ja noori. Esitatud projektid keskenduvad taaskasutusele, koostööle kogukonnaga ning laiemalt keskkonnateadlikkuse suurendamisele.

Keskkonnateadlikkuse uuringu põhjal väärtustab üle 80% Eesti elanikest keskkonnateadlikku eluviisi ja peab oluliseks loodushoidu. "Samas ei kajastu see alati käitumises - meie mõtted ja teod ei ole kooskõlas," ütles Keskkonnaministeeriumi keskkonnateadlikkuse nõunik Asta Tuusti. "Keskkonnakäpaga tunnustame neid õpetajaid ja noori, kes ka tegelikult midagi keskkonna heaks teevad. Selle aasta Keskkonnakäpa kandidaatide hulgas on inspireerivaid näiteid lasteaia või kooli igapäevastest keskkonnahoidlikest tegevustest kuni laiaulatusliku piirkondliku ja rahvusvahelise koostööni."

Asta Tuusti sõnul on näha, et elurikkuse, kliimamuutuste ja ringmajanduse keerulisi teemasid on võimalik õppida ka lasteaias taimi kasvatades ja neid toiduks kasutades. "Usun, et iga keskkonnakäpa tegu on nagu seeme, millest kasvab looduse toimimise mõistmise ja keskkonnahoiu väärtustamise taim," lisas ta.

Kümnendat korda toimuva Keskkonnakäpa konkursi rahvahääletus kestab 26. maist 1. juunini. Kandidaatidega saab tutvuda ja neile hääle anda Keskkonnakäpa kodulehel https://keskkonnatunnustused.ee/et/keskkonnakapp/kandidaadid. Hääletamiseks on vaja sisse logida ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-IDga.

Võitjaid autasustatakse pidulikul auhinnagalal 11. juunil 2023.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.