Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Autovabaduse puiestee avatakse Tartu linna päeval (2023-05-26 09:01:34)


Tänavune Autovabaduse puiestee avatakse Tartu linna päeval, 29. juunil linlaste hulgas oodatud galakontserdiga. Puiestee kultuuriprogrammist leiab esinejaid erinevatele eagruppidele ja maitsetele.

 

"Kultuuriprogramm on nädalast nädalasse väga eriilmeline, ent käib seejuures ühtlases rütmis - suurkontserdid, liikumispäevad, perepäevad ja nii neljapäevast laupäevani. Aitäh kõigile koostööpartneritele ja linlastele, kes on programmi kokkupanekul sisendit andnud. Päris kõike me hetkel veel välja ei hõika ning jätame ruumi ka üllatusteks," ütles kultuuriosakonna juhataja Sten Svetljakov.

 

Neljapäevad on suurkontsertide päralt. Juuli esimesel neljapäeval astub lavale Reket, teisel nädalal Ivo Linna & Supernova. Rally Estonia nädalal on oodata suurt avatseremooniat ja juuli lõpetab Bedwettersi kontsert. Autovabaduse puiestee viimasel nädalal ehk augustis tasub sammud seada Daniel Levi bändi kontserdile.

 

Reeded mööduvad liikumisaasta tähe all. Temaatilistel pärastlõunatel saab osaleda jooksu ja kepikõnni ühistreeningutel ning paraspordi sündmustel. Liikumispäevadel saab tantsida, ratsutada ja proovida vehklemist, mõõgavõitlust, judot, karated ning isegi e-sporti. Õhtud kulmineeruvad tantsuõhtuga elava muusika saatel, mida pakuvad teiste seas Estraadiraadio, Julio Romero y su Ritmo Latino ja folklooriklubi Maatasa.

 

Laupäevad on perepäevad. 1. juulil pakuvad erinevaid tegevusi muuseumid. Samuti toimub 1. ja 2. juulil noorte laulu- ja tantsupeo ühisvaatamine. Edaspidi leiab perepäevade programmist tegevusi beebidele, muusikatunde lastele, võimaluse avastada tehnika- ja teadusmaailma ning laulda üheskoos Gerli Padar-Parmasega. Hilisõhtud sisustab välikino suvise filmiprogrammiga.

 

Kogu juuli vältel toimetab Autovabaduse puiesteel Tartu Noorsootöö Keskus eraldi noortealaga, kus jagub tegevusi esmaspäevast pühapäevani alates looduse ja kultuuriteemadest kuni ettevõtluseni välja.

 

Autovabaduse puiestee lõpetab Tartu toidu- ja veinifestival 4.-6. augustil.

 

Autovabaduse puiestee kultuuriprogramm avalikustatakse juunikuu jooksul.

 

Ruumiprogramm toob Autovabaduse puiesteele karusselli, raamatukogu ja lugemisala, ronilad, vihmutid ja teised atraktsioonid. Taaskasutusele tuleb eelmiste aastate tänavamööbel. Lava ehitatakse kesklinna pargi poolsele nõlvale ning see jääb sinna kultuuripealinna aastaks.

 

Autovabaduse puiestee korraldamisel lähtutakse Tartu linna ja Tartu 2024 keskkonnahoidlike sündmuste juhendist, et vähendada sündmuse keskkonnamõju. Alal kasutatakse pandinõusid, tarbitakse taastuvenergiat, pakutakse tasuta joogivett, sorteeritakse jäätmeid ning julgustatakse külastajaid valima keskkonnahoidlikke liikumisviise.

 

Autovabaduse puiesteed korraldavad Tartu linn, SA Tartu 2024, Tiigi Seltsimaja, Tartu Turg, Tartu Noorsootöö Keskus ja paljud teised head koostööpartnerid.

Allikas: Tartu uudised


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.