Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Saaremaa saab uue kaitseala (2023-05-26 08:14:34)


Valitsus otsustas liita erineva kaitsekorraga loodusobjektid ja moodustada nende põhjal Saaremaal Kaarmise-Jõempa kaitseala.

Ligi 270 ha suuruse Kaarmise-Jõempa looduskaitseala moodustavad Jõempa kurisud, Kaarmise merikotka püsielupaik, Jõempa sellerheiniku püsielupaik ja kohalik hoiuala.

Kaitseala eesmärk on senisest terviklikumalt ja tõhusamalt kaitsta väärtuslikke metsa- ja sookooslusi, alal paiknevat esinduslikku karstiala ja kaitsealuseid liike ning nende elupaiku.

Uut kaitstavat ala lisandub 2,2 ha. Kaarmise-Jõempa kaitseala tsoneeritakse üheks sihtkaitsevööndiks ja üheks piiranguvööndiks. Sihtkaitsevööndi pindala on ligi 250 ha, millest eramaad on veidi üle 141 ha ja riigimaad ligi 100 ha, piiranguvööndi pindala on ligi 28 ha ja see on eramaa.

Enamus alast arvatakse sihtkaitsevööndisse, kuid valdavalt hoiualana kaitse all olev piirkond on suures osas kaetud Natura 2000 elupaikadega, mis tähendab, et kaitsekord oluliselt rangemaks ei muutu. Senise hoiuala režiimis on olnud elupaikade kahjustamine keelatud - elupaigale ei saa ehitada ega metsa majandada. Suure osa alast moodustavad märjad kooslused, kus puudub suur majandamise ja arendamise huvi ning ka ligipääs.
 

Kaarmise-Jõempa looduskaitseala asub Saare maakonnas Saaremaa vallas Kaarmise ja Jõempa külas.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.