Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Neljapäeval avatakse istutustööde ja luule saatel Tartu ROHEringi projekt (2023-05-25 07:30:02)


Tartu linn kutsub elanikke osa võtma linnarohtla istutamisest Uueturu parki ning osalema linnalooduse projekti Tartu ROHEring avapeol.

Tartu ROHEringi eesmärk on luua parem kodulinn kõigile tartlastele putukatest inimesteni. Kuigi projekti tegevused algasid juba aasta alguses, siis just Uueturu pargis elurikkuse suurendamine on väga oluline ja märgiline samm, millega linnalooduse projekt sisse juhatada. Linnarohtla istutamine toimub Tartu 2024 programmi kuuluva Kureeritud Elurikkuse juhtimisel. Alguses võtab taimede kasvamine aega, kuid peagi hakkab linnarohtla silmailu pakkuma kogu suve vältel. Park on planeeritud nii, et taimekogumite vahel oleks võimalik liikuda ja madalamal murul ka istuda. Kõik Uueturu pargis olevad puud säilitatakse ja põimitakse uute kooslustega.

"Paremate elupaikade loomine on oluline taimede ja loomade, putukate ja lindude, mulla ja õhu jaoks, aga ka kõige laiemas tähenduses: nii saab avalik ruum mõnusamaks, tervislikumaks ja põnevamaks - loob juurde olemis- ja suhtlemisvõimalusi, kutsub aega maha võtma, märkama ja arutlema. Keskkond mõjutab nii füüsilist kui ka vaimset tervist ja elurikkam linnapark pakub kosutust igale inimesele," ütles Tartu abilinnapea Elo Kiivet.

Linnarohtla istutamine algab vabatahtlike abil kell 11.00. Kõiki projektist ning linnarohtlast huvitatud tartlasi oodatakse parki alates kella 17st, mil algab õhtune programm, kus saab ka ise näpud mulda pista, luulet kuulata ning osaleda külvidiskol.

Tartu ROHEringi külvipeo programm:

Kell 17.30 - Tartu ROHEring. Linnalooduse projekti tutvustavad Mirjam Võsaste (Tartu Linnavalitsus) ja Tuul Sepp (Tartu Ülikool).
Kell 17.45 - Elurikkuse loomise õpituba. Kodumaiste liikide valimist ja istutamist õpetab Liina Jürisoo (Eesti Maaülikool).
Kell 18 - Külviluule. Oma loomingut loevad Kristel Algvere, Maarja Pärtna ja Aliis Aalmann.
Kell 19 - Külvidisko Tartu 2024. Ilusale ja töökale päeva paneb lõbusa punkti DJ Ahto Külvet (Psühhoteek).

Loe Tartu ROHEringi kohta www.tartu.ee/rohering ning vaata külvipeo kohta täpsemalt Facebookist: https://fb.me/e/18ZH8ni0O

Tartu ROHEring (rahvusvaheliselt urbanLIFEcircles) on rahvusvaheline Euroopa Komisjoni LIFE programmi poolt rahastatud projekt. Tartu linna partneriteks on Tartu Ülikool, MTÜ Kino, Rohetiiger, Tallinna Tehnikaülikool ning Riia (Läti) ja Aarhusi (Taani) linnad.

Allikas: Tartu uudised


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.