Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
RMK metsaistutuspäev: tuhat vabatahtlikku pani mulda 30 000 kuusetaime (2023-05-22 07:50:56)


Harju-, Rapla-, ja Tartumaal kogunes reedel tuhatkond vabatahtlikku riigimetsa majandamise keskuse (RMK) korraldatud metsaistutuspäevale, mille jooksul pandi mulda kasvama ligi 30 000 puud.

LINK FOTOGALERIILE
 (RMK Metsaistutuspäev Harjumaal Nõmbra küla lähistel. Fotod: Stanislav Moškov)

Uued puud istutati Nõmbra, Koogimäe ja Vorbuse küla lähistel raiesmikele, kus varem olid olnud küpsed kuusikud. Vabatahtlikke olid juhendamas kogenud metsakasvatajad, kes selgitasid tööde käigus majandusmetsade eluringi ja istutamisele järgnevaid töid kvaliteetse metsa saamiseks.

RMK metsakasvatustalituse juhataja Toomas Väädi sõnul on istutuspäeva eesmärk pakkuda metsasõpradele võimalust ise käed riigimetsa uuendamiseks külge panna.

"Ühtlasi tunnustame nii meie tublide metsakasvatajate ja metsaistutajate tööd, kes kevadperioodil kokku üle 20 miljoni puu istutavad. Tuleb veel pingutada, viimane veerand on jäänud ja siis on kevadine hooaeg läbi," rääkis Väät.

Kuus istutusmasinat jätkavad tööd edasi. RMK kasutab ära kõik taimekasvatusvõimalused, tuues külmhoonest taimi ja juulist alates uusi taimi juba peenrast. Seega istutusperiood kestab tegelikult kevadest hilissügisiseni.

"Istutamine on füüsiliselt raske, aga pärast seda tegelik töö alles algab. Järgmised 15 aastat on kõige tähtsam etapp, et metsast saaks kvaliteetne mets. Käime noorte puude kasvutingimusi pidevalt kontrollimas ja aitame neid parandada," selgitas Väät, kuidas riigimetsa kujundamisel on vaade 100 aastat ette.

RMK paneb tänavu uue metsa kasvama kokku 9700 hektaril. Lisaks jääb 1500 hektarit raiesmikke looduse uuendada. Kõige rohkem puid saab jalad mulda tänavu Ida-Virumaal (2,7 mln), Harjumaal (2,1 mln), Pärnumaal ja Lääne-Virumaal (2,2 mln).

Kõige rohkem pannakse kasvama okaspuid - mände ja kuuski, neile lisaks ka kaski ja sangleppasid.

RMK investeerib metsakasvatusse sel aastal 24,7 miljonit eurot, millest 13,7 miljonit kulub maapinna ettevalmistuseks, taimedele, istutamiseks ja metsakaitsetöödele. 11 miljonit kulub metsauuenduse ja noore metsa hooldamisele ning valgustusraiele.

Kõik taimed, mis riigimetsa kasvama pannakse, on kasvanud RMK taimlates ja vastavad kõrgetele kvaliteedistandarditele.

Allikas: Riigimetsa Majandamise Keskuse pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.