Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Looduskaitsekuu kutsub märkama ja hoidma loodust linnas (2023-05-15 07:23:46)


Looduskaitsekuu tänavune juhtmõte "Loodus linnas" kutsub avastama linnaloodust ja mõtisklema selle tuleviku üle. Kuu aja jooksul saab osa võtta retkedest ja töötubadest ning õppida oma loodusvaatlusi andmebaasidesse sisestama. Info looduskaitsekuu ettevõtmiste kohta on koondatud Keskkonnaameti kodulehele.

"Rohealad tähendavad paremat elukvaliteeti," ütles Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra. "Rohealad parandavad õhukvaliteeti, reguleerivad temperatuuri, parandavad veekvaliteeti, leevendavad müra ja kliimamuutuste mõju. Rohealad on head ka vaimsele tervisele, sest aitavad leevendada stressi," selgitas Vakra looduskaitsekuu fookusteema olulisust.

Looduskaitsekuu algab igal aastal emadepäeval ning kannab tänavu juhtmõtet "Loodus linnas". Kuu aja jooksul korraldavad keskkonnahariduskeskused, teadusasutused ja muuseumid ja loodusturismi ettevõtjad üle Eesti retki, mis viivad loodusesse nii jalgsi, kanuudel kui ratastel. Osaleda saab töötubades või külastada loodusfestivale.

Keskkonnaamet ja Keskkonnaagentuur kutsuvad huvilisi vaatlusretkedele, et õppida märkama ja tundma linnalooduses leiduvaid liike, kellega jagame ühist elupaika. Retkedel on võimalus õppida ka vaatluste sisestamist loodusvaatluste andmebaasi.

Looduskaitsekuu ettevõtmiste info ning lisamaterjalid linnalooduse märkamiseks on koondatud Keskkonnaameti kodulehele keskkonnaamet.ee/looduskaitsekuu.

Linnaloodus hõlmab eriilmelisi elupaiku: parke, aedu, metsi, kalmistuid, tänavahaljastust, veekogusid ja muid looduslikke ja poollooduslikke alasid. Mitmekesised elupaigad pakuvad toitu ja varjevõimalusi erinevatele liikidele. Elustikurikas keskkond tagab tervisliku ja meeldiva keskkonna.

Looduskaitsekuu avamisel 15. mail tunnustatakse inimesi, kelle teod on eeskujuks looduse hoidmisel. Eesti Vabariigi president Alar Karis ning kliimaminister Kristen Michal annavad üle Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia, looduskaitsemärgid ning noore looduskaitsja märgid.

Looduskaitsekuud hakati tähistama 1980. aastal ning tavapäraselt kestab looduskaitsekuu emadepäevast keskkonnapäevani juuni alguses. Möödunud aastal oli looduskaitsekuu juhtmõte "Püsiv ja muutuv Eesti looduses", mis kutsus märkama muutuseid looduses meie ümber.

 

 

Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.