Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Vereta Jaht: loodusfotograafid kogunevad Valgamaale käbikuningat jäädvustama (2023-05-12 10:12:11)


2021. aastal võitis fotokonkursi Enel Lepiku "Pähklipureja lend"

Ligi 50 loodusfotograafi müttab reede pärastlõunast pühapäevani Valgamaal Taagepera metsades, et jäädvustada Lõuna-Eestile omast loodust. Vereta Jahi fotovõistluse tänavune jahiloom on orav.

"Varem oleme püüdnud jahiloomaks võtta Eesti aasta looma. Eelmisel aastal oli selleks karu. Tänavune aasta loom on lendorav, kes on väga piiratud levikuga ja keda ei tahagi väga tülitada. Nii tekkis mõte püüda fotoobjektiivide ette hoopis tavaline punaorav, kes on samuti väga tore loom," rääkis Vereta Jahti juba 26. korda korraldav zooloog Tiit Hunt.

Metsas elavaid oravaid, saledamaid kui linna omi, võib vilksamisi kohata sagedamini kuusikutes ja männikutes, kus nende põhiline toit ripub ladvaokstel. Orava kuusekäbilembusele viitab ka tema rahvapärane nimetus - käbikuningas.

Võistlusel osalejad jäädvustavad kõige huvitavat, mis neile kaamerasilma ette jääb. Kuigi "jahitakse" oravat, võidab võistluse žürii hindamisel ikkagi parim loodusfoto. Pigem juhtub seda harva, kui jahilooma foto toob ka võistluse parima tiitli.

Fotojahil pildistatud materjalist valib iga osaleja välja kuni kümme parimat fotot. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja umbes 65 huvitavamat fotot, mis hiljem jõuavad fotonäitusele ning välja kuulutatakse võitja.

Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtki pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Vereta Jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

Vereta Jahti korraldavad Tiit Hunt, Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja Overall Eesti AS.
 

Allikas: RMK pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.