Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
TOP 10 tähelepanekut eluslooduse valdkonnast 2022. aastal (2023-05-12 09:36:20)


Keskkonnaportaalis on avaldatud 2022. aasta eluslooduse seire tulemusi kajastav videolugu ja Keskkonnaagentuuri blogis põhjalikum postitus, kus toodi välja möödunud aasta 10 kõige tähelepanuväärsemat tulemust eluslooduse valdkonnast.

 

Möödunud seireaasta oli mitmekesine - kui Kabli linnujaamas oli tavapärasest rahulikum, siis hallhüljeste ja ööliblikate loendamistel löödi rekordeid.

 

"Kuna 2022. aasta oli ka rahvusvaheline kormorani (Phalacrocorax carbo) üldloenduse aasta, kontrollisime ka kõiki seni teadaolevaid asustatud kormorani kolooniaid. 43 asustatud kormorani pesitsuskoloonias loendati kokku 30 846 haudepaari," toob eluslooduse osakonna juhataja Timo Kark välja põneva tähelepaneku 2022. seireaastast.

 

Eluslooduse seire eesmärk on koguda andmeid liikide ja elupaikade seisundi jälgimiseks ning kaitse korraldamiseks. Täiendavat infot leiab eluslooduse mitmekesisuse seire kaardiloost, jahiulukite kohta leiab infot siit.

 

Taustaks

Keskkonnaportaalis saad pikemalt tutvuda keskkonna teemadega ning omandada keskkonnaalaseid teadmisi. Samuti leiab sealt möödunud aastal ilmunud seirevideod 2021. aasta andmete kohta.

Allikas: Keskkonnaagentuuri teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID