Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäevasündmused (2023-05-11 07:40:44)


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti politsei- ja piirivalveametis 101avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine, 44 varavastast kuritegu, sh 20 vargust. Registreeriti kaheksa inimkannatanutega liiklusõnnetust, juhtimiselt kõrvaldati üheksa alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti.

Ööpäeva jooksul tuli üle piiri Eestisse 71 Ukraina kodanikku, kellest 49 teatas, et plaanib Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR

 

Tallinn

 

Kehalised väärkohtlemised

9. mail teatati, et Kesklinnas Tehika tänaval ründas 53-aastane mees turvatöötajat.

 

9. mail teatati, et Kristiines linnaliinibussis ründas 39-aastane mees talle tuttavat naist.

 

9. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval viskas 34-aastane mees klaaspudeliga teist meest.

 

Vargused

9. mail teatati, et Põhja-Tallinnas asuvas Erika tänava korterist on kadunud üle 1500 euro.

 

Kelmused

9. mail alustati menetlust juhtumis, kus 76-aastasele Kristiines elavale naisele helistati väidetavalt Googlest ja teavitati, et tema Gmaili kontol avastati kahtlane tegevus. Asjaolude kontrollimiseks paluti alla laadida rakendus AnyDesk. Seejärel helistati Swedbankist ja teavitati sellest, et keegi üritab vormistada tema nimel laene ning laenutaotluste tühistamiseks pidi naine kinnitama tegevusi PIN-koodidega. Samuti juhendati teda alla laadima Trust Walleti rakendus ning ostma ja hoiustama krüptoraha. Hiljem selgus, et avaldaja pangakontolt tehti ülekandeid kogusummas 15 891 eurot.

 

9. mail alustati menetlust juhtumis, kus 28-aastasele naisele helistati väidetavalt Googlest ja teavitati sellest, et tema Gmaili kontole on häkitud. Seejärel paluti naisel erinevatel ettekäänetel ja erinevate isikute poolt alla laadida rakendus RustDesk, siseneda internetipanka ning kinnitada tehinguid Smart-ID PIN-2 koodiga, mida naine ka vastavalt juhistele tegi. Hiljem selgus, et naise kontolt kanti edasi raha kogusumas 5837 eurot.

 

9. mail alustati menetlust juhtumis, kus Mustamäel elavale 34-aastasele mehele helistati väidetavalt politseist ja teavitati, et keegi soovib avaldaja nimel laenu võtta. Seejärel suunati kõne väidetavale pangatöötajale, kes asjaolude kontrollimiseks ja probleemide lahendamiseks palus alla laadida rakenduse AnyDesk ning kinnitada tegevusi Smart-ID PIN-koodidega, mida mees ka vastavalt juhistele tegi. Hiljem selgus, et mehe nimel võeti laenud kogusummas 6877 eurot.

 

Piiriturvalisus

9. mail viisid Põhja prefektuuri ametnikud läbi illegaalimenetluse 1988. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodaniku suhtes. Mees viibis Schengenis 37 päeva seadusliku aluseta. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 7 päeva jooksul ning kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld. Lisaks määrati isikule rahatrahv summas 200 eurot.

 

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lõuna prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Piiriturvalisus

9. mail kontrolliti Luhamaa piiripunktis Poola numbrimärkidega veoautot, haagist ja selle juhti. Haagisest avastati uued registreerimata sõidukid BMW X6 ja BMW X7 ning selgus, et sõidukite ostu-müügi arved olid võltsitud. Mees maksis riigituludesse 1000 eurot ning pärast menetlustoiminguid suunati autorong tolliplatsile.

 

9. mail kontrolliti Luhamaa piiripunktis Prantsusmaa numbrimärkidega Mercedes-Benzi. Dokumentide kontrollimisel selgus, et sõiduki tehasetähis on manipuleerimise kahtlusega. Sõiduk suunati ekspertiisi.

 

9. mail kontrolliti Luhamaa piiripunktis Usbekistani kodanikku. Dokumentide kontrollimisel selgus, et ta oli viibinud Schengeni territooriumil seadusliku aluseta 255 päeva ja neist ühe päeva Eestis. Inimesele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kehtestati Schengeni alale sissesõidukeeld kolmeks aastaks. Samuti määrati talle trahv summas 148 eurot. Peale menetlustoiminguid lahkus mees Venemaale.

 

 

IDA PREFEKTUUR

 

Ida-Virumaa

 

Kehalised väärkohtlemised

9. mail sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Uuel tänaval asuvas korteris lõi 35-aastane mees enda elukaaslast. Politsei pidas lööja kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

9.mail sai politsei teate, et Kiviõlis Aasa tänaval löödi 50-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

9. mail teatati politseile, et Narvas Koidula tänaval lõi 59-aastane mees 24-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

 

Kelmus

9. mail pöördus politsei poole 67-aastane naine, kellega oli ühendust võtnud väidetav pangatöötaja, kes palus teha koostööd. Avaldaja ei kahelnud pangatöötajana esineva isiku usaldusväärsuses ja ta tegutses vastavalt juhistele. Kelmusega tekitatud kahju on 3300 eurot.

 

Vargus

9. mail teatati politseile, et Narvas Kerese tänaval varastati seljakotist nutikell väärtusega 300 eurot.

 

Piiriturvalisus

9. mail tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise kolmel Venemaa, kahel Ukraina ja Iisraeli, ühel Moldova ning Serbia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

 

LÄÄNE PREFEKTUUR

 

Pärnumaa

 

Arvutikelmus

9. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 30. märtsil sooritas ettevõtte välismaisest e-poest ostu, mille eest tasumiseks sisestas ettevõte oma kaardinumbri PayPal'i. Pärast seda tehti ettevõtte teadmata ja nõusolekuta firma kontolt tundmatu PayPali kasutaja kaudu välismaale rahaülekandeid. Tekitatud rahaline kahju on üle 9000 euro.

 

Raplamaa

 

Kelmus

8. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 40-aastane Rapla valla mees soovis mai alguses osta internetiportaalis müüdavat traktorit ning leppis müüjaga kokku traktori transpordi. Mees kandis müüja pangaarvele ettemaksuna 800 eurot, kuid soovitud traktor ostjani ei jõudnud. Samuti pole ta saanud ettemaksu tagasi ega müüjaga kontakti.

 

Kehalised väärkohtlemised

9. mai õhtul sai politsei teate, et Kehtna vallas lõi mees kodus tüli käigus oma 50-aastast sugulast.

 

9. mail lõuna paiku sai politsei teate, et Rapla vallas lõi mees 40-aastast meest, kes sai viga.

 

Saaremaa

 

Asja omavoliline kasutamine

7. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et ööl vastu 7. maid kasutati Saaremaal omavoliliselt teisele inimesele kuuluvat sõiduautot. Auto pargiti pärast kasutamist samasse kohta tagasi, sõiduki esinurk oli kannatada saanud. Tekitatud varaline kahju on hinnanguliselt 1000 eurot.

 

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.