Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandusettevõtted ootavad valdkonda rohkem selgust (2023-05-10 12:57:51)

Eile, 9. mail kohtusid Eesti Kaubandus-Põllumajandus koja esindajad regionaalminister Madis Kallasega, et arutada põllumajandus ja toidutootmise olulisi teemasid.

EPKK juhatuse esimees Ants Noot ütles Maaeluministeeriumi külastuse järel, et käsitlust leidsid olulised teemapunktid nagu tulevased kliimaeesmärkide täitmise nõuded ja maaelu tasakaalustatud areng.

Noot juhtis tähelepanu asjaolule, et Põllumajandus-Kaubanduskoda on suurim põllumajandusorganisatsioon. "Seetõttu pidasimegi oluliseks kohtuda regionaalministriga isiklikult ja võtta arutlusele teemad, mis on koja liikmete väga olulised," tähendas Noot. "Näiteks kliimaeesmärkide täitmise raames tuleb leida tasakaal, et eriti toidutootjate sektori konkurentsivõime ei saaks kannatada."

Koja juht märkis, et põllumajandus- ja toidutootmiseettevõtted on kindlasti valmis panustama seatud eesmärkide täitmisesse. "Kuid samal ajal ei tohi unustada neid eesmärke, mida sisaldab koalitsioonilepingu maaelu peatükk, seal märgitakse ära omamaise toiduga varustamist. Juba toidujulgeoleku vaatepunktist on see oluline teema ja seda ei tohi unustada," rääkis ta.

Noot ütles, et neid teemasid ei tohi kõrvale jätta kuna põllumajandusettevõtetel on suur potentsiaal uuele majanduskasvule hoogu juurde anda. "Kuna Eestis on head tingimused toidutootmiseks: meil on heas toonuses loomakari, meil on head tavad ja ettevõtted, ettevõtjad on nutikad, investeeritud on palju viimastel aastatel ka keskkonnanõuete täimisesse, siis peaks rohkem kasutama võimalust, et toidussektor saaks panustada majanduskasvu," tõdes Noot.

Kuigi suurem eesmärk on tasakaalustada regionaalne areng ja nö mahajääjate kaasaaitamine, siis Noot rõhutas põllumajandussektori väga olulist rolli selles protsessis. "Sektor annab suurema osa töökohtadest, kujundab elukeskkonda maapiirkondades ja temaga on seotud väga palju teisi ettevõtlusvorme, kas teenustena või sisendina põllumajandussektorisse," selgitas ta.

Koja esimees ütles, et kohtumisel ei pääsetud mööda ka ministeeriumi nimevahetuse teemast. Regionaalministriga arutati seda küsimust ja EPKK nõukogu liikmed rõhutas vajadust säilitada ministeeriumi nimes viite toidutootmisele või põllumajandusele. "Kuna uue ministeeriumi enamus tegevusest, hinnanguliselt vähemalt 75%, seostub toidutootmise, maaelu või põllumajandusega siis oleks mõistlik, et ministeeriumi nimi kajastab selle sisu. Ei ole ühtegi põhjust, miks seda tegema ei peaks," avaldas ta arvamust. Vastav otsus tehakse valitsuses neljapäeval, kui see küsimus tuleb arutelule.

 

Allikas:  Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja 10.05.2023 pressiteade 


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.