Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Looduse Omnibussiga Krakowisse, Wieliczka soolakaevandusse ja Tatra mägedesse (2023-05-09 07:30:06)


Retk Andres Adamsoniga Poola ajaloolisse pealinna Krakowisse, Wieliczka soolakaevandusse ja Tatra mägedesse


01.juuni 2023 - 05.juuni 2023

Juuni alguses sõidame koos ajaloolase Andres Adamsoniga Poola. Sel ajal toimub iidses pealinnas Krakowis uhke Draakonite paraad. Suur Draakonite paraad toimub sel aastal juba 22. korda .Traditsiooni kohaselt vallutavad draakonid Krakowi kogu nädalavahetuseks. Laupäeva õhtul algab Waweli lähistel suur show pürotehniliste efektide, üllatavate valgus ja laserefektidega, suurte veekardinate ja kauni muusikaga. Suurimaks atraktsiooniks saavad olema tohutult suured lendavad draakonid. Suur traditsiooniline Draakoniparaad algab pühapäeval. Saab näha väga erinevaid draakoneid.

Meie tee viib seekord läbi Varssavi Poola ajaloolisse pealinna Krakowisse, mis on ajaloo- ja kultuurihuvilisele kui paradiis. Krakow asutati juba 9. sajandil ja seal on vaatamist peaaegu kõikidest järgnenud sajanditest. Kuulus vanalinn oma turuplatsi, renessansliku kaubahalli, kirikute ja uhkete kaupmehemajadega lööb lausa tummaks ja Waweli künkal kõrgub Poola kuningate loss, mida arvatakse maailma parimate muuseumide sekka. Teeme tuuri ka linnast lõuna poole - iidsesse Wieliczka soolakaevandusse ja meile lähima kõrgmäestiku, Tatrate põhjanõlvadele Zakopane kandis. Sõidul Lõuna-Poolasse ja tagasi kiikame muidugi muudki.

Wieliczka soolakaevandus on tegutsenud üle 700. aasta, see on Euroopa vanim ja on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Kaevandus asub 64-135 m sügavusel maa all ning koosneb 3 km pikkusest tunnelite labürindist, kus leidub kauneid kabeleid ja maa-aluseid järvi. Muuseumis on võimalus jälgida näitust ja toimub ekskursioon.

Zakopane asub 120 km kaugusel Krakowist. Zakopane on laialt tuntud oma puutumatu looduse ja majesteetliku maastikku poolest. Linn pakub väga ainulaadset arhitektuuri, ajalugu, muuseumeid, kunstigaleriisi, toitlustust igale maitsele ja turgu täis suveniire ning kohalikke tooteid. Kaunite Tatra mägede jalamil asuv imeline Zakopane on tuntud ühe parima talvespordikeskusena Poolas. Saa osa kauni loodusega alpilikust Poola talve- ja turismipealinnast. Soovijail võimalus sõita rippvagunetiga ligi tuhande meetri kõrgusele mäe tippu.

Krakowisse ja tagasi sõidame läbi Varssavi. Esimene ja neljas öö ööbime Varssavis, teine ja kolmas öö Krakowis.

Retkel saame põhjaliku ülevaate Poola kultuurist ja ajaloost.

Registreerimisel vajame osaleja täpset ees ja perekonnanime, sünnikuupäev, kuu ja aasta ja telefon.


Buss väljub Rahvusraamatukogu ( Tõnismägi 2 ) eest
Tagasi Tallinnas

Sõidu hind ( ööbimised hotellis koos hommikusöökidega ja õhtusöökidega Varssavis ) 490 eurot


Palume registreerida retked@looduseomnibuss.ee. Info telefonil 5647 6297. Vajalik täpne nimeline registreerimine koos isikukoodiga ja lisada ka telefon.

Saadame kinnituse ja arve.

Arved tuleb tasuda tähtajaks.

Reisile tuleb kaasa võtta ID kaart või pass.
Lisaks palume kaasa võtta tervisekindlustuse.

Palume end registreerida, kui olete kindlad tulijad !

 

Allikas: Looduse Omnibussi teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.