Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Rootsi kuningas tundis maaülikoolis siirast huvi metsa- ja põllumajandusteemade vastu (2023-05-04 18:26:31)

 

Täna külastas Eesti Maaülikooli Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf. Kuninga ja tema kaaskonna planeeritud külaskäik maaülikoolis läks kuninga siira ja sügava huvi tõttu maaülikooli teemade vastu tükk aega pikemaks.


Kuningat võõrustanud rektor Ülle Jaakma sõnul tundis Tema Majesteet väga suurt huvi metsateemade vastu. Kuningas istutas koos president Alar Karisega maaülikooli Metsamaja ette Järvseljal kasvava kuningamänni järglase. Kuningamänni, Järvselja õppe- ja katsemetskonna tegevuse ja meie metsandusalase teadustöö kohta oli kuningal palju küsimusi.


Kuningas külastas ka näitust "Kliimanutikas põllumajandus ja metsandus: ringbiomajanduse vundament" ning uuris huviga näitusele välja pandud tootenäidiseid. Ta uuris põhjalikult nii taimekaitse, sinimajanduse, veterinaarmeditsiini, seenekasvatuse, kaugseirevõimaluste kui ka muude metsa ja põllumajanduse teemade kohta. Huviga tutvus ta ka professor Ülo Niinemetsa juhitud lenduvühendite analüüsi laboris tutvustatud taimede stressi katsega.


Vaata videot kuningas Carl XVI Gustafi saabumisest ja puu istutamisest Eesti Maaülikooli YouTube`i kanalist.

 

 

Allikas: Eesti Maaülikooli pressiteade

 


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.