Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Üle-eestiline avatud kalasadamate päev toimub 29. aprillil (2023-04-28 08:10:31)


Laupäeval, 29. aprillil kell 8-14 toimub viies üle-eestiline avatud kalasadamate päev, kus osalevad sadamad ootavad nii suuri kui ka väikesi tutvuma mere ja kalandusega seotud tegevustega.

"Eestlastena peame end mererahvaks. Olgem aga ausad - väga paljudel meist puudub seos merega ning puudu on teadmistest, millised kalad meie veekogudes elavad ning kuidas neid püüda ja toiduks tarvitada. Ka on merega seotud tööd ja ametid paljudele vähetuntud," ütles Maaeluministeeriumi kalamajandusosakonna juht Ain Soome.

"Avatud kalasadamate päeval saavad kõik huvilised end mere ja kalandusega seotud põneva maailmaga väga kaasahaaraval ja lustlikul moel kurssi viia ning osta kohalikelt kaluritelt värsket hooajalist kala," lisas Soome.

Sadamates toimuvad kogupereüritused, saab maitsta kohalikku kalatoitu, osta värsket kala ja kalatooteid. Kohal on ka kalateadlased ja kalakokad; osaleda saab käsitöö- ja õpitubades ning käia kalakohvikutes. Külastajate meelt lahutavad paadisõidud ja muusikalised kollektiivid ning lastele toimuvad kalaõpitoad ja õngekoolitused.

Avatud kalasadamate päeva raames annab Maaeluministeerium koos Kalanduse Teabekeskusega Harjumaal Leppneeme sadamas kell 12 üle aasta kalandusteo auhinnad. Programm jätkub ansambli Kosmikud kontserdiga.

Sel aastal osalevad avatud kalasadamate päeval 26 sadamat Harjumaalt, Läänemaalt, Hiiumaalt, Saaremaalt, Pärnumaalt, Ida- ja Lääne-Virumaalt, Võrtsjärvelt ning Peipsi veerelt. Kui seni on osalejate seas olnud vaid mere- ja järvesadamad, siis tänavu on lisandunud ka üks jõesadam - Kavastu sadam Emajõel.

Päeva korraldavad Maaeluministeerium ja Kalanduse Teabekeskus. Üritust rahastatakse Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi riiklikust rakenduskavast aastateks 2014-2020.

Päeva programmi leiab lehelt www.avatudsadamad.ee.

 

Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.