Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
4. mail külastavad Tartu Ülikooli Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja kuninganna Silvia (2023-04-27 08:02:52)


4. mail külastavad riigivisiidi käigus Tartu Ülikooli Rootsi kuningas Carl XVI Gustaf ja kuninganna Silvia. Ülikoolipere on oodatud kuningapaari tervitama ülikooli aulasse, peahoone ette ja Gustav II Adolfi monumendi juurde.

Ametlikku delegatsiooni kuuluvad Rootsi valitsuse, saatkonna ja kuningakoja esindajad. Kuningapaar on Eestis president Alar Karise kutsel. President saadab koos proua Sirje Karisega neid kogu visiidi vältel.

Kell 11.25 kohtub kuningapaari ja ametliku delegatsiooniga Tartu raekoja platsil linnapea Urmas Klaas ning üheskoos liigutakse Tartu Ülikooli peahoone poole. Kell 11.40 võtab kuningapaari peahoone trepil vastu rektor professor Toomas Asser koos abikaasaga. Linnarahvas on oodatud Raekoja platsile ja peahoone ette Nende Majesteete tervitama.

Seejärel peab rektor Toomas Asser peahoone aulas kõne ja Rootsi kuningas teeb sissekande auraamatusse. Allkirjastatakse hea tahte lepe, mis lubab muu hulgas tuua ülikooli asutamisürikud Tartu Ülikooli 400. aastapäevaks ajutiselt ülikooli muuseumisse näitusele. Praegu asuvad Gustav II Adolfi allkirjaga dokumendid Põhjamaade muuseumis Stockholmis. Ülikoolipere ja kõik teised huvilised on oodatud aulasse tseremooniat vaatama kl 11.20. Kuna kohtade arv on piiratud, palume registreeruda veebivormi kaudu hiljemalt 2. mail. Kõigile registreerunutele saadetakse täpsem info meili teel.

Edasi suundub kuningapaar Gustav II Adolfi ausamba juurde, kus linnarahvas saab nendega samuti kohtuda. Seejärel läheb delegatsioon Tartu Ülikooli muuseumisse.

Rootsi äridelegatsioon külastab 4. mail TÜ Eesti geenivaramut ja Delta keskust, et tutvuda Eesti teadusmahukate ettevõtete ning ülikooli mõjukate õppe- ja teadussuundadega. Pärastlõunal liitub äridelegatsiooniga ka kuningas Carl XVI Gustaf, tutvumaks Eesti ja Rootsi koostöövõimalustega tervisetehnoloogia vallas.

Rootsi kuninga Carl XVI Gustafi ja kuninganna Silvia riigivisiit kestab 2.-4. maini. 4. mail väisab Rootsi kuningas veel Eesti Maaülikooli ja Eesti Rahva Muuseumi ning istutab Tähtvere dendroparki puu.

Rootsi kuningapaar tegi kuningliku visiidi iseseisvuse taastanud Eestisse 1992. aasta aprillis ja eravisiidi 2002. aasta mais. 2007. aasta oktoobris osales kuninganna Silvia Tartu Ülikooli 375. aastapäeva juubelipidustustel. Eestit on 2014. ja 2018. aastal külastanud ka Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Daniel.

Allikas: Tartu Ülikooli pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.