Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eesti haaras ohjad, et piirata Läänemere prügistamist (2023-04-25 07:36:18)


Ehkki Läänemeri on Euroopa üks prügist puhtamaid meresid, tekitab mereprügi üha rohkem probleeme. Merekeskkonna kaitseks loodud töörühm hakkab Eesti juhtimisel ohjeldama Läänemere prügistamist.

Keskkonnaministeeriumi merekeskkonna osakonna nõunik Liis Kikas valiti eelmisel nädalal Läänemere merekeskkonna kaitse komisjoni HELCOM uue töörühma juhiks. Töörühm hakkab koordineerima Läänemere riikide koostööd mereprügi ja -müra ning merepõhja häiringute, võõrliikide ja vrakkide kahjuliku mõju vastu.

Liis Kikase sõnul tuleb mereprügi ohjeldamiseks astuda otsustavaid samme. "Mereprügi on vaid üks merekeskkonna seisundile survet avaldavatest teguritest, kuid see valmistab üha rohkem muret," nentis Kikas. "Peame vähendama merre jõudva prügi kogust, sest juba meres olevat prügi sealt enamasti kätte ei saa. Näiteks on plaanis hakata piirama õhupallide massilist lendu laskmist. Praegu piirab seda vaid Taani."

Töörühm hakkab otsima ka tõhusat lahendust, kuidas hoida ära kalapüügivahendite massiline merre sattumine. Sügisel plaanib Eesti keskkonnaministeerium korraldada seminari, kus Läänemere riigid jagavad oma kogemusi piiriülese pandipakendi tagastussüsteemi rakendamise kohta.


HELCOM on Läänemere riikide valitsustevaheline organisatsioon, mis koordineerib Läänemere kaitset. HELCOMis on esindatud kõik Läänemere-äärsed riigid ning Euroopa Komisjon.

  • Kõige prügistatum osa Läänemerest on Soome laht.
  • Kõige tavalisemad ühekordsed plastesemed mereprügis on sigaretifiltrid, joogipudelid ja nende korgid, vatipulgad, hügieenisidemed, kilekotid, krõpsu- ja kommipaberid, joogikõrred, õhupallid, toidupakendid, joogitopsid ja nende plastkaaned ning söögiriistad.

 

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.