Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu Ülikooli rektoriks valiti professor Toomas Asser (2023-04-21 07:43:40)


Tartu Ülikooli neurokirurgia professor Toomas Asser. Foto: Andres Tennus


20. aprillil valis 292-liikmeline valimiskogu 168 häälega Tartu Ülikooli rektoriks neurokirurgia professori Toomas Asseri. Valimiskogusse kuulusid Tartu Ülikooli nõukogu, senati, valdkondade nõukogude ja üliõpilasesinduse liikmed ning professorid.

 

Tartu Ülikooli aulas toimunud valimiskoosolekul jagati valimiskogu liikmetele esimeses voorus välja 240 hääletussedelit, millest kõik jõudsid hääletuskasti. Esimeses voorus hääletas professor Toomas Asseri poolt 117 ja tema vastaskandidaatide, makroökonoomika professori Raul Eametsa poolt 71 ning bioinformaatika professori Jaak Vilo poolt 52 valimiskogu liiget. Rikutud ega märgistamata sedeleid ei olnud.

 

Teises voorus jagati välja 237 hääletussedelit, millest jõudis hääletuskasti 236 sedelit. Teises voorus hääletas Toomas Asseri poolt 168 ja Raul Eametsa poolt 68 valimiskogu liiget. Rikutud ega märgistamata sedeleid ei olnud.

 

Professor Toomas Asser ütles enne valimiskoosoleku algust peetud lühikeses sõnavõtus, et ühiskond ja teadusmaailm on pidevas muutumises ning ülikool peab kasutama oma intellektuaalset võimekust, et neid muutusi eest vedada. "Luban rektorina töötada selle nimel, et kõikidele kolleegidele ja üliõpilastele oleks tagatud toetav töö- ja õpikeskkond, karjäärivõimalused ja väärikas sissetulek, et oleks kindlustatud eestikeelne järelkasv kõigil riigi ja ülikooli jaoks olulistel erialadel, et saavutaksime läbimurde ülikooli ettevõtluskoostöös ja ülikooli osalusega uusettevõtluses, et alus- ja rakendusteaduste rahastamine oleks tasakaalus ning kõrgharidust rahastataks tegeliku vajaduse järgi," rääkis Asser.

 

Toomas Asser on sündinud 14. juulil 1954 ja lõpetanud 1979. aastal Tartu Riikliku Ülikooli arstiteaduskonna. Meditsiiniteaduste kandidaadi kraadi kaitses ta 1987. aastal Moskvas N. Burdenko neurokirurgia instituudis teemal "Aju verevoolu regulatsiooni küsimused ja stereotaktilised operatsioonid originaalse termokauteri kasutamisega". Alates 1995. aastast on Toomas Asser Tartu Ülikooli neurokirurgia professor ja alates 2018. aastast ülikooli rektor.

 

Rektor astub ametisse 1. augustil 2023.

 

Uudist illustreerivad fotod leiad siit.

Allikas: Tartu Ülikooli pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.