Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaagentuuri blogis: TOP 8 tulemust õhusaasteainete heitkoguste viimastest trendidest (2023-04-21 07:37:50)


Keskkonnaagentuuri blogis avaldati videolugu õhusaasteainete heitkogustest ja põhjalikum postitus, kus on välja toodud 8 tulemust õhusaasteainete heitkoguste viimastest trendidest.

Keskkonnaagentuur on Euroopa Komisjonile esitanud iga-aastased õhusaasteainete heitkoguste andmed, mis näitavad, et viimastele ametlikele andmetele tuginedes oleme saavutanud meile peamistele õhusaasteainetele seatud heitkoguste vähendamise eesmärgid. Samas näitavad andmed (2021. aasta kohta) kerget heitkoguste kasvu. "See on selgitatav üheaegselt energiakriisi saabumise ning tervisekriisist väljumisega. Viimane näitab tootmise ja tarnete stabiliseerumist tööstuses ja liikumise, näiteks lennuliikluse, taastumist tervisekriisi eelsetele aegadele," selgitab heitkoguste kasvu tagamaid keskkonnakasutuse osakonna juhtivspetsialist Elo Mandel.

Peamiste saasteainete kontekstis räägime lämmastikdioksiididest, vääveldioksiidist, ammoniaagist, lenduvatest orgaanilistest ühenditest ja eriti peentest osakestest. Esimesed kolm on peaasjalikult hapestuvad saasteained, põhjustades happevihmade teket ja mille akuutsus seoses heitkoguste langusega on ajas vähenenud. Lämmastikdioksiidid koos lenduvate orgaaniliste ühenditega põhjustavad elusorganismidele mürgise maapinnalähedase osooni. Eriti peened osakesed on olulised just inimtervise seisukohast olles koos lämmastikdioksiidiga meie linnaõhu kvaliteedi mõjutajaks.

 

Allikas: Keskkonnaagentuuri teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.