Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei paljastas Eestis seninägematu maa-aluse kanepikasvatuse. Lisatud video (2023-04-18 08:49:24)


Veebruari alguses avastas politsei Eestis seninägematu maa-aluse kanepikasvatuse ja pidas kahtlusalused kanepi ebaseaduslikus kasvatamises ning narkootilise aine suures koguses ebaseaduslikus käitlemises kinni.

Kriminaalmenetluse tulemusena tuvastati Võrumaal, Rõuge vallas asuval krundil kanepikasvatuse asukoht. Sissepääs kasvatusse oli peidetud pealtnäha tavalisse elumajja, ent majja sisenedes oli võimalik edasi pääseda läbi kahe maa-aluse korruse rajatud tööstusliku mastaabiga kanepikasvatusse.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre sõnas, et kasvatusse oli selgelt palju investeeritud, sest nii ehituslikult kui ka sisseseade poolest pole nõnda keerukat kanepikasvatust varasemalt Eestis tabatud. "Läbi kahe maa-aluse korruse olid olemas nii spetsiaalsed valgus- ja soojusseadmed, ventilatsioon kui ka vastav niisutussüsteem," kirjeldas Tambre.

Kinnistul asuva hoone ja maa-aluse ehitise läbiotsimise käigus leiti ja võeti ära ligikaudu 240 kasvavat kanepitaime massiga ca 73 kg. Lisaks leiti ja võeti ära hulgaliselt kanepi kasvatamiseks vajalikke tehnikavahendeid.

Narkokuritegudes on alust kahtlustada 10 inimest. Prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal on osa kahtlusaluseid kohtueelses menetluses vahistatud.

Kriminaalmenetlust juhtiv Põhja Ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Liis Vainola ütles, et sellise suurusega kanepikasvatusi proovitakse Eesti Vabariigis luua harva. "Selle konkreetse kasvatuse puhul on märkimisväärne, et maa-alused ruumid, kus kanep kasvas, olid spetsiaalselt kasvatuse jaoks rajatud ehk tegemist oli äärmiselt läbimõeldud ja hoolikalt planeeritud ebaseadusliku tegevusega, mille eesmärk oli pikaajaline kriminaaltulu teenimine," selgitas Vainola.

"Kuigi kohtupraktika kohaselt peetakse kanepit kergemaks narkootilise aine liigiks, ei tasu kanepi ohtlikkust alahinnata. Need inimesed, kes kasvatuse rajasid ning sellega tulu lootsid teenida, oleksid võinud politsei poolt leitud ja äravõetud kanepitaimede turustamisel tekitada narkojoobe ca 100 000 inimesele ning teenida hulgimüügi korral üle poole miljoni euro ja jaemüügi korral koguni ligi 1,9 miljonit eurot kriminaaltulu."


Ekspertiisi käigus selgus, et kasvatatud taimede THC sisaldus oli erakordselt kõrge - koguni 24%. "Nii tugevatoimeline narkootiline aine andis kurjategijatele lootuse oodata ka suurt kriminaaltulu, mis nende enda prognoosi järgi oleks võinud ulatuda koguni mitme miljoni euroni aastas," lisas Tambre.

"Ilmselgelt ei olnud seega tegu isiklikuks tarbeks mõeldud narkootilise aine kasvatamisega, vaid tööstuslike mõõtmetega kasvatusega, kus oli arvestatud kanepitaime erinevate kasvuetappidega ning võimalikult kvaliteetse aine turustamiseks sobilike tingimuste loomisega," täpsustas Vainola.

Uurimist viib Põhja Ringkonnaprokuratuuri juhtimisel läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo narko- ja organiseeritud kuritegude talitus.

Link videole kasvatusest: https://sahver.eesti.ee/s/FD9s6yzg9Xww9GY

 

Allikas: PPA 18.04.2023 teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.