Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Saaremaal alustas tööd Eesti ja naaberriikide mereala seirav droonipatrull (2023-04-17 07:21:15)


EMSA droon


Suve lõpuni on Politsei- ja Piirivalveameti kasutuses Euroopa Meresõiduohutuse Ameti droonipatrull, mis toetab otsingu- ja päästetöid, aitab luua mereolukorra teadlikkust ning avastada merereostust.

Mehitamata õhusõiduk koos meeskonnaga paiknevad Saaremaal Lõmala sadamas, kus praeguste plaanide järgi tehakse tööd vähemasti augusti lõpuni. PPA mereturvalisuse grupi juht Marge Kohtla sõnul on droonipatrull oluline täiendus olemasolevatele seirevahenditele ning aitab samal ajal kaasa ka rahvusvahelisele koostööle.

"Sel aastal on oluliselt laienenud ala, kus droon töötab. Näiteks teeb droon sel aastal varasemast rohkem lende Läti ja Soome merealade kohal, samuti patrullitakse sel hooajal näiteks Eesti suursaarte vahelisel alal," rääkis Kohtla.

Mehitamata õhusõiduk annab PPA-le väärtuslikku informatsiooni merel toimuvast. "Drooni kasutame võimalike rikkumiste ja piiriüleste kuritegude avastamiseks, hädasolijate otsingu- ja päästetöödel, samuti on droon võimeline tuvastama merereostust, mistõttu on droonipilt pidevalt kättesaadav ka mereväele," selgitas Kohtla.

Droonipilt kantakse reaalajas üle lennu- ja merepääste koordinatsioonikeskusesse, mis saab infot operatiivselt kasutada oma töö tegemisel ning ressursside alarmeerimisel. Lisaks PPA-le kasutavad teenust ka Soome piirivalve ja Läti rannikuvalveteenistus. Õhusõidukile annab ülesandeid selle riigi keskus, kus droon parasjagu asub.

Õhusõiduk Textron Aerosonde kuulub EMSA lepingupartnerile Nordic Unmanned, mis saatis drooni Eestisse koos seda opereeriva meeskonnaga. Textron Aerosonde mehitamata jäigatiivaline õhusõiduk võib õhus püsida umbes 10 tundi ning selle lennukaugus on kuni 140 kilomeetrit, aga sõltuvalt maapealsetest tugijaamadest võib see lennata kaugemalegi. Õhusõiduk on varustatud optiliste ja infrapuna-andurite, AIS-vastuvõtja ja IMSAR-radariga.

Missiooni ajal on ohutuse tagamiseks kõrvalistel inimestel Lõmala sadama territooriumil viibimine keelatud.

Missiooniga kaasnevad kulud katab EMSA. EMSA pakub Euroopa Liidu liikmesriikidele merealal toimuvast parema ülevaate saamiseks võimalust oma drooniteenust kasutada alates 2017. aastast.

 

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.