Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäeva sündmused (2023-03-31 06:49:56)


Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 83 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 50 varavastast kuritegu, sealhulgas 28 vargust.

Juhtimiselt kõrvaldati kaks joobekahtlusega sõidukijuhti.

Üle piiri Eestisse tuli 98 Ukraina kodanikku, kellest 37 teatas, et plaanib Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

29. märtsil teatati, et Lasnamäel Asunduse tänava kortermajas toimus konflikt 25-aastase mehe ja 23-aastase naise vahel.

29. märtsil teatati, et Kesklinnas Pärnu maanteel lõi 41-aastane mees oma endist 36-aastast elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Kelmus

29. märtsil helistati 57-aastasele naisele väidetavalt pangast. Kõnes öeldi, et kannatanu kontolt püüab keegi varastada raha ja selle takistamiseks on vaja PIN-koode. Kelmusega tekitatud kahju on 1870 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised

Ööl vastu 30. märtsi teatati, et Tartus Ringtee tänava korteris puhkes elukaaslaste vahel tüli, mille käigus 37-aastane naine lõi terava esemega 33-aastast meest. Politsei pidas naise kuriteos kahtlustatavana kinni. Mehe viisid meedikud esmaabiks haiglasse.

29. märtsil sai politsei väljakutse Tartus Suur kaar tänaval asuvasse elamusse, kus olid omavahel rüselema läinud kaks sõpra. Kähmluses sai viga 45-aastane mees, kelle meedikud traumapunkti viisid. Juhtunu üksikasju selgita politsei kriminaalmenetluses.

29. märtsil teatati politseile, et Tartus Nõlvaku tänava kauplusest väljus mees, kes oli poest varastanud kaupu ligemale 500-euro väärtuses. Meest püüdis takistada kaupluse turvatöötaja, keda varas kaupluse ees parklas ründas. Politsei pidas varguses kahtlustatava agressiivse mehe kinni. Kannatanu pöördus esmaabiks traumapunkti.

Piiriturvalisus

29. märtsil tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine Moldova kodanikul, kel puudusid tarvilikud dokumendid oma reisi eesmärgi õigustamiseks. Talle väljastati sisenemiskeeld ning ta saadeti tagasi Venemaale.

29. märtsil kontrollisid Lõuna prefektuuri migratsiooniametnikud Põlva- ja Võrumaa ettevõtteid selgitamaks, kas nende töötajad viibivad ja töötavad Eestis seaduslikult. Kontrolliti kaheksat juriidilist ning 36 füüsilist isikut ning avastati, et ühel objektil töötanud välismaalasel puudus kanne maksu- ja tolliameti töötamise registris. Info rikkumisest edastati edasiseks tegevuseks maksuameti kolleegidele.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Arvutikelmus

Politseisse pöördus Narvas elav naine, kes soovis internetist osta päikeseprillid. Kui naine hakkas ostu vormistama, pidi ta sisestama kõik enda panga rekvisiidid, mida ta naine ka tegi. Peale andmete sisestamist avastas naine, et kontolt on võetud üle 2000 euro.

Lääne-Virumaa

Arvutikelmus

Politseisse pöördus Rakveres elav mees, kellele helistas Google töötajana esinedes mees, kes väitis kõnes, et mehe telefonis on viirus ja sinna tuleb programm paigaldada. Seejärel helistas mehele Swedbanki töötajana esinedes naine ja palus korduvalt kinnitada telefonile saabuvaid koode, mida mees ka tegi. Peale kõne avastas mees, et tema kontolt on tehtud ülekanne summas 2500 eurot.

Piiriturvalisus

29. märtsil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine ühel Moldova ja Iisraeli kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kelmus

29. märtsil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 23. märtsil sai 32-aastane Lääne-Nigula valla naine telefonikõne, kus helistaja tutvustas naisele end nii politsei kui panga töötajana. Helistaja palus naisel sisestada telefoni enda internetipanga koodid, mille järel tehti naise kontolt ülekanne. Tekitatud rahaline kahju on 940 eurot.

Pärnumaa

Kelmus

29. märtsil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 7. märtsil ostis 46-aastane Pärnu mees Facebook Marketplace'st telefoni iPhone. Ostetud kaupa ei ole mees seniajani saanud ega ole saanud ka raha tagasi. Tekitatud rahaline kahju on üle 200 euro.

Kehalineväärkohtlemine

29. märtsil enne kella 15 teatati politseile, et Pärnus lõi 34-aastane mees 38-aastast meest.

Raplamaa

Vargus

29. märtsil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 15.-22. märtsi vahel varastati Rapla vallas ehitusobjektilt päikesepaneeli inverter. Vargusega tekitatud kahju on 1500 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

 

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.