Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
UUS raamat: "Metsandusteatmik" (2023-03-24 08:02:30)


Ilmunud on uus Eino Laasi ja Veiko Uri raamat " Metsandusteatmik ".

Metsandusteatmik täidab valdavalt metsandusliku seletava sõnastiku rolli, aga annab ka olemasolevate teadmiste valguses metsanduslikke soovitusi. Teatmiku lai sisuline ulatus võimaldab käsitleda metsanduse erinevaid aspekte, pakkudes lugemist erineva suunitluse ja taustaga kasutajale.

Raamatut saab uudistada ja tellida ka kodulehel : https://atlex.ee/tootekategooria/metsandus/

Metsandusteatmik seletab metsanduslikke mõisteid ja märksõnu. Mõistete tundmine ning nende ühene tõlgendamine on oluliseks eelduseks metsandusliku arendus- ja majandustegevuse planeerimisel, seadusloomes ning hariduses. Samuti on mõistete adekvaatne kasutamine aluseks metsanduslike info- ja seiresüsteemide arendamisel ning nende põhjal otsuste langetamisel. Näiteks pole paljudel selget arusaama ühiskonnas laialt diskuteeritud raiemahu mõistest, enamasti samastatakse seda lageraiete mahuga.
430-leheküljelise teatmeteose 850 märksõna on tähestikulises järjekorras, alates mõistetest "aastarõngas" ja "abiootilised kahjustused" ning lõpetades "üraskirüüste" ja "ürgmetsaga". Märksõnade seletused on erineva mahuga, mis tuleb nende erinevast sisust ja aktuaalsusest. Mõistetele on lisatud ingliskeelsed vasted. Võrreldes õpikus "Metsamajanduse alused" (2011) oleva sõnastikuga on viimasel kümnendil lisandunud terve rida uusi mõisteid nagu näiteks lidar, LULUCF, metsahüved, KAH-alad, termopuit, Eesti metsastrateegia jne, jne. Mõistete sisu avamine ja teatmiku lai sisuline ulatus võimaldab käsitleda metsanduse erinevaid aspekte.
Metsanduslike terminite sisu ning metsas toimuvate protsesside ja tegevuste mõistmine parandab ning ühtlustab ühiskonna arusaamu ja hoiakuid metsa suhtes.

 

Kirjastuse hind 39 €

 

https://atlex.ee/tootekategooria/metsandus/

 

Raamatut saad uudistada ja tellida ka kodulehel : https://atlex.ee/tootekategooria/metsandus/

 

Tellimiseks saatke oma ostusoov ja kontaktandmedostja, maksja, Smartposti automaadi asukoht, mobiili number meiliaadressile silli@atlex.ee või vastake sellele kirjale.

Raamatuid saadame Itella SmartPost pakiautomaati (al.3,60€) või kulleriga (al.6€).

Soovi korral on võimalus ka kirjastusse vaatama/järele tulla (Kivi 23, Tartu).

Allikas: Atlex OÜ


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.