Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Avaldati IPCC kuuenda hinnanguperioodi sünteesiraport (2023-03-21 07:16:15)


Avaldati valitsustevaheline kliimamuutuste paneel ehk IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change) oma kuuenda hinnanguperioodi kokkuvõtva raporti "Sünteesiraport: kliimamuutused 2023".

Sünteesiraport koondab endas olulisema info perioodil 2015 − 2022 ilmunud eri- ja põhiraportitest. Aruanne toob välja tihedad seosed kliimamuutuste leevendamise, nendega kohanemise, ökosüsteemide tervise, inimeste heaolu ja kestliku arengu vahel.

Varasemast enam rõhutatakse kohese üksmeelse tegutsemise vajadust. Kindlasti on kohe vaja tegeleda kasvuhoonegaaside vähendamisega, vastasel korral on võimatu piirata soojenemist 1,5 või isegi 2 kraadi võrra. Kuna iga lisanduv kraad võimendab kliimamuutusi ja sellega kaasnevaid mõjusid muutub aina keerulisemaks ka nendega kohanemine ja riskide maandamine.

Sünteesiraport on oluliseks sisendiks järgnevate aastate kliimapoliitilistele aruteludele. Teadlased on panustanud kaheksa aastat sellele tööle, nüüd on aeg tulemuste pealt teha targad otsused.

24. märtsil tutvustame kõigile huvilistele meteoroloogiapäevale pühendatud veebikonverentsil raporti tulemusi täpsemalt. Üles astuvad mitmed erialaspetsialistid ja -teadlased ning põllumajandus- ja metsandussektori eestkõnelejad. Aruteluringis saavad sõna ka noored ühendusest Fridays for Future Eesti, et anda teada, mis paneb noored muretsema. Olete oodatud.

IPCC raportiga saab tutvuda siin: AR6 Synthesis Report: Climate Change 2023 - IPCC ja lugeda nende pressiteadet.

Keskkonnaagentuur on IPCC kontaktasutus Eestis.

 

Allikas: Keskkonnaagentuuri  20-03.2023 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.