Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Veebruaris püsis tehinguaktiivsus kolmandiku madalamal kui aasta eest (2023-03-20 15:53:02)


Maa-ameti andmetel tehti 2023. aasta veebruaris kinnisvaraturul 2633 ostu-müügitehingut, mida on ligi kolmandiku vähem kui eelmine aasta samal ajal ning 4 protsenti enam kui eelnenud kuul.

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 1434 tehingut, hoonestamata maadega 663 tehingut ning hoonestatud maadega 390 tehingut, mida oli vastavalt 22, 44 ja 32 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal. Kuises võrdluses on aktiivsuse kasvu enim panustanud korteritehingud, mida tehti jaanuariga võrreldes 10 protsenti enam.

Veebruaris tehti Tallinnas 619 korteritehingut, mida oli 13 protsenti vähem kui 2022. aasta veebruaris. Tehinguid uute korteritega oli Tallinnas on 29 protsenti enam kui aasta tagasi samal ajal, kuid seevastu vanemate korteritega tehtud tehingute arv oli 23 protsenti väiksem. Tartus müüdi 92 korterit ning korteritehingute arv vähenes aastaga 45 protsenti. Pärnus tehti 89 korteritehingut, mis on võrreldes eelmise aasta veebruariga 65 protsenti rohkem.

Veebruaris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2965 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind kallinenud 9 protsenti. Vaadates pealinna korterituru esma- ja järelturgu eraldi, siis uue korteri ruutmeeter maksis veebruaris keskmiselt 3647 eurot ja vanema korteri ruutmeeter 2667 eurot. Aastaga on keskmine ruutmeetrihind kallinenud vastavalt 11 ja 4 protsenti ning eelmisest kuust püsib esmamüükide keskmine hind 4 protsenti ja järelmüükide keskmine hind 2 protsenti kõrgemal. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2458 eurot, mis tähendab 22-protsendilist aastakasvu. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli veebruaris 2345 eurot, kasvades aastaga viiendiku.

Detailsem veebruarikuu ülevaade Maa-ameti kodulehel.

Jooksvalt on võimalik statistikaga tutvuda kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnas.

 

Allikas: Maa-ameti 20.03.2023 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.