Valitsus kinnitas viimased ülevaatamist ja uuendamist vajanud kaitsealade kaitse-eeskirjad. Sellega jõudis lõpule Keskkonnaministeeriumi mitu aastat kestnud töö, mille käigus viidi kõik kaitse-eeskirjad kooskõlla looduskaitseseadusega.
Eestis on 403 kaitseala, millest paljude kaitse-eeskirjad vajasid uuendamist enne selle aasta 1. maid. Sellest kuupäevast alates oleks enne looduskaitseseadust kinnitatud eeskirjad lõpetanud oma kehtivuse.
"Oleme selle ülesande täitnud ja Eesti kaitsealadel on tehtud kaasaegsed ekspertiisid ja nende põhjal koostatud kaitse-eeskirjad," ütles keskkonnaminister Madis Kallas. "Vajadusel on erinevaid kaitsealasid liidetud, et moodustuksid suuremad rohekoridorid, ja kaitsealade piire korrigeeritud. Väärtuste kadumisel on objekte ka kaitse alt välja arvatud ja samas on moodustatud ka täiesti uusi kaitsealasid," selgitas Kallas mitu aastat kestnud tööd. Ta lisas, et kogukondadega läbirääkimised on olnud eeskirjade uuendamisel võtmetähtsusega.
Keskkonnaministri sõnul on loodus pidevas muutumises ja arengus ja seetõttu parandatakse alade kaitsekorda ka jooksvalt edasi.
Täna said uue kaitse-eeskirja:
- Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala;
- Vilsandi rahvuspark;
- Panga maastikukaitseala;
- Malluste looduskaitseala;
- Kõrvemaa maastikukaitseala;
- Varbola rannamoodustiste maastikukaitseala;
- Matsalu rahvuspark;
- Kurgja-Linnutaja maastikukaitseala.
Nende kaheksa kaitseala eelnõude seletuskirjad on leitavad Keskkonnaministeeriumi kodulehele lisatud pressiteate juurest.
Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade