Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Suvel läbib põhjaliku remondi suudlevate tudengite purskkaev, värskenduse saab raekoja fassaad (2023-03-15 07:18:02)


Suudlevate tudengite purskkaevu 25. sünnipäevaks korrastatakse tudengite figuurid, luuakse uued tehnosüsteemid ning valguslahendus.

Skulptor Mati Karmini ja arhitekt Tiit Trummali loodud suudlevate tudengite purskkaev on saanud Tartu üheks tuntumaks maamärgiks. Tänaseks vajab purskkaev aga põhjalikke rekonstrueerimistöid.

Tartu linnapea Urmas Klaas ütles, et nii suudlevad tudengid kui raekoda on Tartule väga olulise sümbolväärtusega. "Praeguseks on suudlevate tudengite purskkaevu tehnosüsteemid ja konstruktsioonid vananenud ja oluline on remonttööd teha ära enne kui midagi katki läheb. Sel suvel peame raekoja platsil leppima ehitustöödega selleks, et meie olulised maamärgid peaksid ajale vastu ja kultuuripealinna aastal oleks linn valmis üleeuroopalisi kultuurisündmusi võõrustama oma parimas vormis," ütles Klaas.

Purskkaevu remont algab plaanide kohaselt mais ja tööd kestavad ligi 5 kuud. Tööde periood on pikk, sest purskkaev rekonstrueeritakse väga suures mahus ja välja vahetatakse ka kõik tehno- ja pumbasüsteemid, mis asetsevad raekoja platsi all.

Rekonstrueerimistööde käigus lammutatakse purskkaevu betoonkehand ning rajatakse täiesti uus purskkaevu alus. Suudlevate tudengite figuurid demonteeritakse ja viiakse korrastamisele. Purskkaevu arhitektuurset välimust tööde käigus ei muudeta ja kõik taastatakse algsel kujul. Samuti saavad suudlevad tudengid uue valgustuse ja purskkaevu juhtimislahenduse. Maa alla ehitatakse tehnokamber, kus hakkavad paiknema kõik tehnosüsteemide juhtimis- ja reguleerimissüsteemid.

Ehitustööde ajaks piiratakse purskkaevu ümber maksimaalselt talvise uisuväljaku suurune ala. Mõlemal pool töötsooni säilitatakse läbikäik jalakäijatele, kuid Küüni tänava pool võib esineda ka ajutisi sulgemisi. Ehitustööde eeldatav maksumus on ligi 450 000 eurot.

Suvel renoveeritakse ka Tartu raekoja fassaadi ning katust. Tööd algavad 15. juunil ja kestavad oktoobri lõpuni ning sellel ajal on raekoja fassaad tellingute taga. Krohviparandusi tehakse kogu maja perimeetri ulatuses. Vajadusel asendatakse ka karniisi- ja aknaplekid ning restaureeritakse välisuksi ja aknaid.

Samal ajal tehakse hoone peatrepikojas ja koridorides värvivärskendustöid, vahetatakse välja radiaatorid, pistikud, lülitid ja mõned lühtrid. Kolmanda korruse trepihallis restaureeritakse kogu aken ning vahetatakse välja sulused.

Allikas: Tartu uudised


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.