Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kanakulli kaitseks lisandub 41 püsielupaika (2023-03-06 10:29:50)


Keskkonnaminister allkirjastas kanakulli 41 uue püsielupaiga kaitse alla võtmise. Ekspertide hinnangul on nüüd Eestis kaitse all üle 56 protsendi kanakulli pesapaikadest.

"Kuna kanakulli elupaigavalikut ja pesitsust mõjutab enim lageraie, on uute püsielupaikade moodustamine igati õigustatud," selgitas muudatuse vajalikkust Keskkonnaministeeriumi looduskaitseosakonna juhataja Taimo Aasma. "See samm suurendab elurikka kaitsealuse metsa pindala Eestis ja lisaks kanakullile saavad kaitset ka teised liigid, kes vajavad elupaigana vanemat metsa."

Eestis pesitseb hinnanguliselt 400-600 kanakullipaari, eelmise sajandi lõpul oli nende arvukus kaks korda suurem.

Kanakull on Eestis II kaitsekategooria liik. Püsielupaikade moodustamine on aidanud kaasa selle linnuliigi kaitsele ja võimaldanud kanakulli asurkonnal püsida viimasel ajal stabiilsena.

Uute ja laiendatavate püsielupaikade kogupindala on 1656,23 ha, millest 1490,9 ha moodustavad sihtkaitsevööndid ja 165,33 ha piiranguvöönd. Uutes sihtkaitsevööndites on ekspertiis kindlaks teinud 59 ha vääriselupaiku, mis tähendab, et seal on ohustatud ja haruldaste metsaliikide esinemise tõenäosus suur.

Kanakullielupaikade lisandumisega suureneb rangelt kaitstavate laane-, sooviku-, salu- ja loometsade pindala 435 ha võrra. Sihtkaitsevööndisse jääb 202 ha laanemetsi, 6 ha loometsi, 44 ha salumetsi ja 183 ha soovikumetsi. Väärtusliku metsa kaitset alla võtmist toetavad ka ELi bioloogilise mitmekesisuse strateegia ja metsastrateegia.

"Kanakulli (Accipiter gentilis) kaitse tegevuskava" on leitav Liigikaitse | Keskkonnaamet

 

Allikas: Keskkonnaministeeriumi 03.03.2023 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.