Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Jaanuaris vähenes kinnisvaratehingute arv kolmandiku (2023-03-06 06:46:06)

Maa-ameti andmetel tehti 2023. aasta jaanuaris kinnisvaraturul 2530 ostu-müügitehingut, mida on kolmandiku vähem võrreldes nii eelmise aasta samal ajal kui ka eelnenud kuul tehtud tehingute arvuga.

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 1314 tehingut, mida oli 30 protsenti vähem kui 2022. aasta jaanuaris ja 27 protsenti vähem kui detsembris. Hoonestamata maa tehinguid oli jaanuaris 681 ja hoonestatud maa tehinguid 406, mida oli kumbagi kolmandiku vähem kui aasta tagasi samal ajal.

Tallinnas tehti 462 korteritehingut, mida oli 35 protsenti vähem kui 2022. aasta jaanuaris. Seejuures püsib uute korterite tehingute arv muutumatuna, kuid vanemate korteritega tehtud tehingute arv oli 42 protsenti väiksem. Tartus müüdi 124 korterit ning korteritehingute arv vähenes aastaga 42 protsenti, ent suurenes eelnenud kuuga võrreldes 4 protsenti. Pärnus oli jaanuaris 68 korteritehingut, mis on võrreldes eelmise aasta jaanuariga 6 protsenti ja eelmise kuuga 19 protsenti rohkem.

Jaanuaris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2838 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind kallinenud 9 protsenti. Vaadates pealinna korterituru esma- ja järelturgu lahus, siis maksis uue korteri ruutmeeter jaanuaris keskmiselt 3555 eurot ja vanema korteri ruutmeeter 2612 eurot. Aastaga on mõlema keskmine ruutmeetrihind kallinenud vastavalt 3 ja 6 protsenti, kuid eelmise aasta detsembrist püsib esmamüükide keskmine hind 3 protsenti ja järelmüükide keskmine hind 2 protsenti madalamal. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2349 eurot, mis tähendab 22-protsendilist aastakasvu. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli jaanuaris 2349 eurot, kasvades aastaga 33 protsenti.

Detailsem jaanuarikuu ülevaade Maa-ameti kodulehel.

Jooksvalt on võimalik statistikaga tutvuda kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnas.

 

Allikas: Maa-ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.