Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eestis on neli kohalikku omavalitsust, mille maa väärtus on üle miljardi euro (2023-01-19 14:09:17)

Maa-ameti 2022. aasta maa korralise hindamise tulemusi saab nüüd vaadata ka omavalitsuste ja asustusüksuste kaupa. Neljal kohalikul omavalitsusel ületab maa väärtus miljardi euro piiri. Liidripositsioonil on Tallinna linn, mille maa väärtus on 12,5 miljardit eurot. Järgnevad Tartu linn, mille maa väärtus on 1,9 miljardit eurot ning Pärnu linn ja Viimsi vald, mille kummagi maa väärtus on 1,1 miljardit eurot.

Võrreldes eelmise, 2001. aasta maa korralise hindamisega on suuremad kohalike omavalitsuste maa väärtuse kasvud olnud Tallinna ja Tartu linna ümbruses, kus põllud on asendunud ehitusmaaga ja arendustegevus on olnud aktiivsem. Kohalike omavalitsuste esikümnest (maa väärtuse kasv enam kui 15 korda) kaheksa paikneb kas Harju või Tartu maakonnas (Luunja vald, Keila linn, Kambja vald, Kiili vald, Saku vald, Rae vald, Nõo vald, Kastre vald). Lisaks neile on suurem väärtuse kasv olnud ka Kihnu ja Ruhnu vallas (vastavalt 36,4 ja 18,9 korda), kus eelmise hindamise tulemusena oli maa koguväärtus kõige madalam. Seega on nendes omavalitsustes suure tõusu taga madal võrdlusbaas.

Vaata omavalitsuste ja asustusüksuste kaupa 2022. aasta maa korralise hindamise tulemusi SIIN.

Ülevaates saab vaadata omavalitsuste ja asustusüksuste koguväärtust 2022. aasta korralise hindamise tulemusel ja võrrelda seda 2001. aasta korralise hindamise tulemustega. Samuti saab näha koguväärtuse jagunemist kolme maksustatava grupi vahel. Andmeid saab koondtabelina alla laadida.

Maa-amet korrigeeris 2022. aasta oktoobris avaldatud maa korralise hindamise tulemusi. Kõige mahukam oli maatulundusmaa kõlvikute andmeülekande vea parandamine, mille käigus muutus väärtus enam kui 1000 euro võrra 6,8%-l Eesti katastriüksustest. Hindamise koondtulemus ei muutunud - Eesti maa väärtus kokku oli nii esialgsetel andmetel kui ka pärast korrigeerimist 32,5 miljardit eurot. Iga maatüki väärtust saab vaadata minu.kataster.ee otsides aadressi või katastritunnuse järgi üles huvipakkuva katastriüksuse ja avades "Maa väärtuse info". Maa korralise hindamise käigus hinnati ainult maad, ei hinnatud kasvavat metsa ja ehitisi.

Rohkem infot maa korralise hindamise kohta Maa-ameti veebilehel.

Allikas: Maa-ameti 17.01.2023 pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.