Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maa-amet avaldas tänavuste ülelendude andmed avalikes teenustes (2022-12-01 09:28:58)

Maa-amet avaldas geoportaalis 2022. aastal toimunud aeropildistuste ortofotod, mis katavad üle poole Eestimaast.
Lisaks tavapärastele Tallinna, Pärnu, Tartu, Viljandi, Kuressaare linnapiltidele lisandusid tänavu ortofotod ka Lõuna-Eesti väiksemate linnade kohta.

Igal aastal lendab Maa-ameti lennuk üle enam kui poolest Eestimaast. Tänavu kevadel kattis Maa-amet aerofotodega riigi põhjapoolse osa koos väikesaartega Hiiumaast Narvani ning lõunasuunal Lihula-Vändra-Põltsamaa-Kallaste jooneni. Idapoolne ala pildistati enne puude lehtimist ja läänepoolne ala juba lehes puudega. Linnu ja asulaid pildistati kõrgema eraldusvõimega (10cm) ja aerolaserskaneeriti 18/m2 punktitihedusega maapinnal. Igal aastal uuendatakse suuremate asulate ortofotosid. Erandkorras pildistati tänavu ka Lõuna-Eesti väiksemaid linnu - Ahja, Alatskivi, Are, Aste, Hummuli, Häädemeeste, Kambja, Kanepi, Kasepää, Kihelkonna, Kolga-Jaani, Kolkja, Kõpu, Kärla, Laatre, Lavassaare, Leisi, Liu, Saulepa, Mehikoorma, Misso, Mooste, Mustjala, Mustla, Mõisaküla, Nina, Nõo, Olustvere, Orissaare, Otepää, Puhja, Puka, Puurmani, Pärnu, Ramsi, Rannu, Rõngu, Rõuge, Salme, Sangaste, Sõmerpalu, Tabivere, Tori, Tsirguliina, Tõstamaa, Ulila, Valjala, Varnja, Varstu, Vastse-Kuuste, Vastseliina, Veriora, Virtsu, Võiste, Võnnu, Võru, Värska jt.

Aeromõõdistuslendudega kogutakse riigile olulisi andmeid, mis võimaldavad ajakohastada Eesti topograafilisi kaarte ning ruumiandmete registrites ja kaarditeenustes sisalduvat teavet. Ortofotode puhul on tegu töödeldud aerofotodega, mis kajastavad looduses esinenud olukorda ülelennu hetkel. Ortofotode aluseks olevat aeropildistamist tehakse igal aastal poole Eestimaa kaupa -kordamööda Eesti põhja- ja lõunapoolne osa. Ortofotode lahutusvõime jääb vahemikku 10-25 sentimeetrit, tiheasustusaladel on see suurem ja hajaasustuses väiksem.

2022. aasta aeropildistamise piirkonnad

Ortofotodega saab tutvuda Maa-ameti kaardirakenduses https://xgis.maaamet.ee/xgis2/page/app/maainfo või WMS-teenuses https://geoportaal.maaamet.ee/est/Teenused/Avalik-WMS-teenus-p65.html ning alla laadida avaandmetena.

2022. aasta lendude käigus kogutud kaldaerofotodega saab tutvuda Maa-ameti fotolaos https://fotoladu.maaamet.ee/

Allikas: Maa-ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.