Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Madis Kallas: ehituskeeluvööndid saarte rannikul tuleb üle vaadata (2022-12-01 09:16:12)

Keskkonnaminister Madis Kallas esitas valitsusele ettepaneku täpsustada ranna ja kalda piiranguvööndi ning ehituskeeluvööndi ulatust üleujutustega mereranna ja siseveekogude aladel. Lisaks soovib minister tõsta loomakahjude ennetuskulutuste hüvitisi ja kehtestada lindude pesitsusrahu kaitsealadel.

Kui seni reguleeris veekaitsevööndit nii vee- kui looduskaitseseadus, siis edaspidi kajastab dubleerimise vältimiseks veekaitsevööndi regulatsiooni vaid veeseadus. Madis Kallase sõnul vajaks pikas plaanis aga looduskaitseseadus veel täiendusi rannikualade ehituskeeluvööndite osas. "Praegu kehtiv seadus ei käsitle Eesti saari ülejäänud Mandri-Eesti rannikualadega võrdselt. Kui mandril on ehituskeeluvöönd rannikul 100 meetrit, siis saartel on see 200 meetrit. Tegemist on väga põhimõttelise ja suure muudatusega, mis vajab kindlasti eelnevat arutelu nii kogukondade kui ka keskkonnakaitse organisatsioonidega. Sellega tuleb tegeleda juba järgmisel Riigikogu koosseisul."

Veel tõstetakse plaanitavate muudatustega loomade tekitatud kahjude ennetuseks tehtud kulutuste eest makstavate hüvitiste piirmäära. Praegu hüvitatakse kulutusi 50% ulatuses ning ühele inimesele makstav summa ei või aastas ületada 3200 eurot. Edaspidi suureneks piirmäär kuni 9600 euroni aastas.

"Keskkonnaameti andmetel makstakse loomade tekitatud kahjude eest välja kaks korda suurem summa kui on panustatud nende kahjude ennetusse. Näiteks on kasvanud huntide tehtavad kahjud lambakarjadele," ütles Kallas. "Peame senisest enam toetama just häid ennetavaid lahendusi. Suurem hüvitise piirmäär võimaldaks rajada parema piirde ka suurematele karjadele."

Lisaks kavandatakse kehtestada kaitsealadel raierahu 15. aprillist kuni 15. juulini. Edaspidi saab valitsus võimaluse ka väljaspool kaitstavaid alasid seada raietele piirangud kuni kaheks kuuks varem sai seda teha vaid keskkonnaminister. Pesitsusajal ei tohi linde metsatöödega häirida või pesi kahjustada. Euroopa Liidu linnudirektiiv kohustab kõiki riike keelama tahtlikku lindude häirimist, eriti pesitsemise ja poegade üleskasvatamise ajal.

Metsaseaduses kavandatud muudatustega vähendatakse lageraielangi maksimumpindala seitsmelt hektarilt viiele.Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.