Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Puidujäätmeid saab edaspidi lihtsamini küttematerjalina kasutada (2022-11-04 07:53:58)

Eestis tekib ohtralt puidujäätmeid, mis on kas täiesti puhas puit või ainult vähesel määral töödeldud. Keskkonnaministri määrusega loodi tingimused, mille täitmisel saavad kaugkütte katlamajad need jäätmed edaspidi lihtsamini kasutusele võtta.

"Lahendame praktilist probleemi, sest puiduhaket on meil Eesti kodude kütteks vaja ja selle tootmiseks kulub looduslikku puitu. Edaspidi saavad kaugkütjad puidujäätmest tehtud haket hõlpsamini kasutada," ütles keskkonnaminister Madis Kallas. "Selline materjal, mis hakkeks sobib, on näiteks töötlemata puit, mis vanade majade lammutamisel üle jääb, aga ka vanad alused või lauamaterjal ja plaadid. Nii jääb ka hakkepuidu tootmiseks vajalikku materjali metsa rohkem alles."

Puidujäätmete üheks mõistlikuks kasutusotstarbeks on nende põletamine sooja saamiseks. Seni on see olnud aga väga rangelt reguleeritud ning kaugkütte katlamajad pole saanud puidujäätmeid kasutada. Puidujäätmete kasutamine küttematerjalina eeldab aga, et tagatud on puiduhakke kvaliteet ning see ei sisalda ohtlikke- või saasteaineid. Hakke valmistaja on kohustatud nõudeid täitma nii puiduhakke müümise kui ka tasuta ära andmise korral.

Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Kaupo Heinma sõnul on oluline tulevikku vaadates leida puidujäätmetele ka teisi kasutusviise, mis arvestaks paremini ringmajanduse põhimõtet. "Kuni aga puidujäätmetest veel suures mahus uusi tooteid ei tehta, on nende kasutamine energiaallikana parem kui lihtsalt käitlemata jätmine," ütles Heinma.

Määruse ja seletuskirjaga saab täies pikkuses tutvuda siin: "Puidujäätmetest valmistatud kütusena kasutatava puiduhakke jäätmeks oleku lakkamise kriteeriumid"Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.