Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Euroopa keskkonnaministrid arutavad täna kliima- ja elurikkuse kriisi lahendusi (2022-10-24 09:18:14)

Euroopa keskkonnaministrid kogunevad täna Luksemburgis, et leppida kokku, milliste ootustega läheb Euroopa Liit kahele tänavustele võtmetähendusega kohtumisele - ÜRO kliimakonverentsile ning ÜRO elurikkuse konverentsile.


Luksemburgi sõitnud Eesti keskkonnaminister Madis Kallas rõhutas, et nii kliimamuutuste kui ka maailma elurikkuse hävimise pidurdamiseks tuleb pingutada kõigil. "Igal riigil on siin vastutus ja ka võimalus," ütles Kallas.


ÜRO iga-aastane kliimakonverents toob ligi 200 riigi esindajad novembris Egiptusse arutama, kuidas on õnnestunud täita Pariisi leppega seatud peaeesmärki hoida planeedi temperatuuri tõus 1,5 kraadi piires. Tulevikuplaanide tegemisel on konverentsil tänavu suur rõhk kliimamuutustega kohanemisel ja kliimaeesmärkide täitmise rahastamisel.


"Nagu kõik riigid, läheme meiegi kliimakonverentsile teiste kogemustest õppima," märkis Kallas. "Samas on Eestil ka palju teadmisi ja tehnoloogiaid, mida saame teistele tutvustada. Kliimamuutused on keeruline probleem kõigile ja seepärast on oluline, et arenenud riigid aitaksid selle lahendamisel ka teisi. Peame meeles pidama, et kliimamuutustega võideldes lahendame ka energiakriisi."


Kallase sõnul panustab Eesti arengumaade kliimaprojektidesse, võimaldades seal ka Eesti tehnoloogiate kasutuselevõttu. Keskkonnaministri sõnul peaksid kõik riigid suurendama toetust kliimamuutustega kohanemiseks ja leevendamiseks arengumaades.


Detsembris koguneb Kanadas ÜRO elurikkuse konverents, kus püütakse kokku leppida uues ja senisest ambitsioonikamas plaanis, kuidas peatada maailma elurikkuse kadu ning aidata bioloogilisel mitmekesisusel säilida.


Kallas kinnitas, et arvestades maailma elurikkuse kiiret hävimist, toetab Eesti seda eesmärki. Ta lisas, et senisest suuremat tähelepanu tuleb pöörata ökosüsteemide taastamisele ja hoidmisele, sh konkreetse tegevusplaani koostamisele, mis ühtlasi aitab leevendada kliimamuutuste mõju. "Samas tuleb jälgida, et kliimaeesmärkide täitmine ei käiks elurikkuse arvelt," sõnas Kallas.


Minister märkis, et Eesti kavatseb oma pingutused suunata võtmetähtsusega elupaikadele, mille olukorda ei saa pidada heaks, nagu näiteks sood ja rabad ning metsad. Jätkuma peab ka pärandniitude taastamine.


ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni 27. konverents (COP27) toimub 6.-18. novembril Egiptuses Sharm el Sheikhis. ÜRO bioloogilise mitmekesisuse konventsiooni osaliste 15. konverents toimub 7.-19. detsembril Kanades Montrealis.


Euroopa keskkonnaministrite tänasel kohtumisel Luksemburgis on kõne all ka tööstusheite ning kestlike toodete ökodisaini, sh digitaalsete tootepasside küsimused.


Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.