Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Toidujulgeolek vajab lühi- ja pikaajalisi lahendusi (2022-10-18 08:47:11)

Luksemburgis toimunud põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogus otsiti tasakaalu toidujulgeoleku ja toidutootmise kestlikkuse küsimustes.

Maaeluminister Urmas Kruuse sõnul peegeldas nõukogu aruteluteemade ring tänaseid toidutootmise väljakutseid. "Venemaa agressioon on esitanud globaalsele toidujulgeolekule tõsise väljakutse läbi sisendite hindade ja kättesaadavuse ning sellest tuleneva turgude ebastabiilsuse," räägib Kruuse.

Kruuse on kindel, et julgeoleku seisukohast on toidutootmine strateegiline sektor. "Turuolukorra kõrval arutasime loomade heaolu, süsinikupõllumajanduse, väetiste kättesaadavuse ning kaubanduse küsimusi," võttis maaeluminister kokku põllumajandus- ja kalandusministrite kohtumise. Maaeluminister Urmas Kruuse näeb, et võttes kestliku toidutootmise eestkõneleja rolli, peab Euroopa Liit suurendama kestliku arengu ja väärtuste kohta ka rahvusvahelises kaubanduspoliitikas, et säilitada seeläbi kohalike ettevõtete konkurentsivõime.

Maaeluministeeriumit esindasid Luksemburgis toimuval Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu istungil Maaeluminister Urmas Kruuse, kantsler Marko Gorban ning välissuhete ja eurokoordinatsiooni osakonna juhataja Peeter Seestrand.Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.