Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet ootab Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala kaitsekorda arutama (2022-10-18 08:36:25)

Algatatud on Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala kaitsekorra muutmine. Keskkonnaamet ootab huvigruppidelt kaitse-eeskirja eelnõule ettepanekuid selle aasta 6. novembrini. Avalik arutelu toimub 24. novembril Nõmme linnaosa valitsuse saalis.

Keskkonnaameti peadirektori Rainer Vakra sõnul muudetakse kaitsekorda, et tagada loodusväärtuste parem kaitse. "Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala metsade kaitse muutub rangemaks, kuna keelatakse uuendusraiete tegemine. Samuti võetakse täiendavalt kaitse alla uut metsaala riigi- ja munitsipaalmaal, et tagada kanakulli pesametsade ja oluliste nõmmnelgi kasvukohtade säilimine," rääkis Rainer Vakra. Kaitsekorraga täpsustatakse ka, millised piirkonnad on sobivamad rahvaürituste korraldamiseks, tallamisõrna pinnasega liivikutel vähendatakse rahvaüritustel lubatud osalejate arvu jne.

"Oluline on üle korrata, et ala jääb piiranguvööndisse ja kõik varasemad ehitamisele seatavad piirangud jäävad samaks. Endiselt ei lubata kaitsealale ehitada uusi hooneid," täiendas Vakra. Kaitseala välispiir viiakse vastavusse põhikaardi ja maaüksuste piiridega, kaitseala servaalalt arvatakse välja väikesed alad, kus looduslikke kooslusi ei esine. Uue kaitse-eeskirja alusel on kaitseala pindala 197,7 ha.

Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala asub Tallinnas, Nõmme ja Mustamäe linnaosades. Kaitseala peamine eesmärk on kaitsta Mustamäe nõlva, sellel kasvavaid metsakooslusi, Nõmme liivikuid ja Glehni pargi allikaid. Väärtuslikele liivikutele jäävad esinduslikud kaitsealuse nõmmnelgi kasvukohad ja metsas pesitseb kanakull. Planeeritav kaitsekord tagab ka teiste metsaliikide kaitse, isegi kui neid liike eraldi kaitse-eesmärgina ei nimetata. Maastikukaitseala kuulub osaliselt rahvusvahelisse Natura 2000 võrgustikku.

Kuna praegu kehtiv kaitse-eeskiri võeti vastu enne looduskaitseseaduse kehtestamist, peab uus eeskiri jõustuma enne 2023. aasta 1. maid. Pärast kaitsekorra muudatuste kinnitamist paneb Keskkonnaamet kokku uue kaitsekorralduskava. Et kohalikku kogukonda paremini edasiste kaitsekorralduslike tegevuste planeerimisse kaasata, moodustab Keskkonnaamet Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala koostöökogu. Esimene huvigruppide kohtumine toimub juba oktoobris.

Täpsemat informatsiooni avaliku väljapaneku kohta ja kaitse-eeskirja eelnõu materjalid on kättesaadavad Keskkonnaameti kodulehel keskkonnateadlikkuse ja avalikustamise menüüpunkti all.

Manuses on foto Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala kõige väärtulikumast alast, liivikust. Suurema mahuga foto saab alla laadida uudise juurest Keskkonnaameti kodulehel.Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.