Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Minister Kruuse: toit on osa riigikaitse vundamendist (2022-10-07 08:09:47)

Maaeluministeerium suunab riigieelarve täiendavad 10 miljonit eurot toidujulgeoleku tagamiseks ja põllumajanduse konkurentsivõime säilitamiseks, et tagada toidutööstuse jätkusuutlikkus nii tava-kui ka kriisiolukorras, selgitas minister Urmas Kruuse riigikogu rahanduskomisjonile 2023. aasta eelarves toidujulgeolekule plaanitavate vahendite vajalikkust.

"Niisamuti nagu kultuuri, hariduse või riigikaitse valdkonnas, peame enda riigis kõige suuremad tegijad olema me ise. Seda ka toidutootmises, sest ükskõik millise tegevuse või võime tagajateks on lõpuks inimesed, kes peavad sööma. Toit ei ole kriisiolukorras midagi iseenesest mõistetavat ja nagu oleme saanud kinnitust Ukraina sõjast, moodustab see olulise osa riigikaitse vundamendist," selgitas minister Urmas Kruuse iseseisva toidujulgeoleku tagamise olulisust.

"Toidutootmisega suudame praegu enda vajadused kenasti ära katta -nt meie piima-, teravilja- ja kalatoodang ületavad siseriikliku tarbimise suure varuga. Arenemisruumi on kindlasti toidu varustuskindluses ja tarneahelate toimimises, toidu kui esmatarbekauba tootmine ja kättesaadavus peab jätkuma ka kriisiolukorras. Selleks vaatame üle tegevuskavasid näiteks elektrikatkestusteks, aga loome ka reaalseid võimekusi kriisiolukordade mõju vähendamiseks läbi tootmist ja varustamise jätkamist võimaldava toetava taristu," avas minister Kruuse toidujulgeoleku arendustegevusi.

Lisaks toidujulgeolekule suunab Maaeluministeerium 2023. aasta riigieelarvest täiendavalt 0,4 miljonit eurot mahetooraine kasutamise soodustamiseks haridusasutustes, et panustada teadlikult tervisliku ja jätkusuutliku tarbimise õpetamisesse võimalikult noortele. 1,7 miljonit eurot eraldatakse teadus- ja arendustegevuse võimekuse tõstmiseks ja seeläbi toidu tootmise toimepidevuse ning roheülemineku toetamiseks.Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.