Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet teavitab jahimehi enne raadiosageduste kasutamist jahikontrollides (2022-10-07 08:07:29)

Keskkonnaamet saadab edaspidi enne kavandatava ühisjahi kontrolli jahimeestele kirjaliku teavituse kavandatavast jahindusalasest kontrollist ja raadiosageduste kasutamisest. Eelmisel nädalal, enne sügisjahi algust saatis Keskkonnaamet eelneva teate kõikidele Eesti Jahimeeste Seltsi liikmetele. Teade avaldati ka seltsi veebilehel.

Keskkonnaamet on õiguskantslerilt ja riigiprokuratuurilt saanud soovituse, mille järgi peaks Keskkonnaamet raadiosidet kasutavaid jahimehi jahisageduste raadiosidega liitumisel teavitama. Septembris toimunud Keskkonnaameti, Tarbijakaitse- ja Tehnilise Järelevalve Ameti ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kohtumisel leiti selleks sobiv lahendus. Et jahisageduste kasutamine oleks läbipaistev, saadab Keskkonnaameti kohalik järelevalvebüroo maakonnas registreeritud jahimeestele kirjaliku teavituse kavandatud jahindusalasest järelevalvetoimingust ning teavitab, et riikliku järelevalve teostamisel võib Keskkonnaamet ühiskasutuseks mõeldud sagedustel peetavaid vestlusi kuulda.

Keskkonnaamet saatis ettepaneku ka õiguskantslerile.

Keskkonnaamet kasutab avatud raadiokanaleid, mida on võimalik kasutada kõigil raadiojaama omavatel inimestel, sealhulgas ka Keskkonnaameti järelevalveosakonna inspektoritel. Raadiosagedust ei kasutata avatud sagedusel peetava vestluse pealtkuulamiseks, vaid jahipidamise tuvastamiseks jahipiirkondades.

"Kui raadiosagedused on piirkonna jahimeeste poolt kasutusel, annab see meie inspektoritele info piirkonnas peetavast jahist ehk võimaldab meil ühisjahte tõhusamalt leida ja läbi selle üldist jahiohutust tagada, " selgitas Keskkonnaameti peadirektori asetäitja järelevalve valdkonnas Olav Avarsalu. "Niisamuti on jahi toimumist võimalik tuvastada näiteks püssipauke kuulatades või pinnasteedel rehvijälgi uurides. Kõik need meetodid sisaldavad avalikus ruumis igaühele kättesaadava info kasutamist," lisas Olav Avarsalu.

Keskkonnaamet ei kogu ega salvesta raadiosagedustelt kostvat heli ja ei identifitseeri vestlust pidavaid jahimehi. Eelnev teavitus aitab vältida olukorda, kus Keskkonnaameti tegevust võiks käsitleda varjatud kuulamisena.Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.