Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
President Alar Karisele kingiti uudseleiba (2022-10-04 08:28:50)


Fotol: (Vasakult paremale) ELL juhatuse liige ja OÜ Vilmix juhataja Inga Rahnu, ELL juhatuse liige ja OÜ Pagaripoisid juhataja Meelis Pärn, Vabariigi President, ELL president ja AS Lõuna Pagarid nõukogu esimees Uno Kaldmäe.


Esmaspäeval, 3. oktoobril alanud leivanädal algas rukkileiva viimisega Eesti Vabariigi president Alar Karisele. Leiva küpsetas AS Lõuna Pagarid tänavusest rukkisaagist.

Leivanädala avaüritusena toimus täna Eesti Leivaliidu traditsiooniline uudseleiva viimine Vabariigi presidendile. Eesti Leivaliidu president ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja nõukogu liige Uno Kaldmäe sõnas leiba presidendile üle andes, et on suur au ja rõõm sellist traditsiooni iga-aastaselt jätkata.

"Vaatamata sellele, et praegu kestab Venemaa sõjategevus Ukrainas ja energia kättesaadavuse ja hindade küsimus on jätkuvalt päevakorras, saame Eestis jätkata üsna rahulikku elukorraldust," lausus Kaldmäe. Ta lisas, et leivatööstuses nagu kõigis toiduainetööstuse sektori ettevõtetes on sisendhinnad olnud tohutus tõusus juba kevadest saadik.

"Selle aasta rukkisaak on olnud hea ja Tartu Milli juht Uuno Lausing kinnitas samuti, et kodumaist rukkijahu on piisavalt ning seda ei pea importima," rääkis Kaldmäe. "Iseküsimus on see, milliseks kujuneb lähitulevikus leiva hind, oleme pidanud hindu juba mitu korda tõstma aga hinnakarusselli pidurdumist praegu ette küll ei näe," tõdes Kaldmäe.

Rukkileib on tervislik toiduaine, kus on suur kiudainete, vitamiinide ja mineraalainete sisaldus. Eesti taotleb rukkileivale geograafilist tähist, et väärtustada traditsioonilist rukkileiva valmistamist ja hoida au sees rukkileiva söömise traditsiooni. Kaldmäe sõnul on leivanädala põhitähelepanu eeskätt suunatud lastele. Lapsed külastavad ettevõtteid ja teevad koolides ja lasteaedades erinevaid üritusi, joonistus ja luuletusvõistlusi ja palju muud. Leivanädal kestab 3.-9. oktoobrini.

Eesti Leivaliit on välja andnud erinevaid töövihikuid https://leivaliit.ee/leivanadal/.

Allikas: EPKK pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.