Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kalanädalal tehakse kummardus Ukraina pagulastele ja vabatahtlikele (2022-09-27 08:27:27)

Kalanädalal toimub juba kuuendat aastat järjest ja nagu tavaliselt tehakse ürituse raames koostööd Eesti peakokkade ühendusega. Igal aastal valitakse välja üks valdkond, kus tegutsejatele valmistatakse kodumaistest kaladest erinevaid roogasid. Tänavu pakutakse kala
Ukraina sõjapõgenikele ja neid aitavatele vabatahtlikele.

Kalanädala eestvedaja Toomas Armulik arvab, et peaksime Eesti toidu kuul, Eesti kala nädalal tarbima eestimaist kala. "See on kindlasti kõige värskem ja sellega toetame omi ettevõtjaid," põhjendab Armulik oma arvamust.

Maaeluminister Urmas Kruuse näeb kalanädala tegevust toetusavaldusena oma kodust lahkuma pidanud ukrainlastele ja neid aitavatele vabatahtlikele. "Toidukultuur seob inimesi ja rahvaid üheks tervikuks," rõhutab Kruuse. Ta leiab, et kala on tähtis toit meie laual, millest niipea puudust ei tule. "Kalanädal aitab meil näha erinevaid viise, kuidas on võimalik meie rahvusköögis kala valmistada," räägib Urmas Kruuse.

Kalanädalal osalevad pagulasabikeskused neljas linnas - Tallinnas, Viljandis, Jõhvis ja Rakveres. Igasse kalanädalal osalevasse pagulasabikeskusesse läheb üheks päevaks külla tippkokk, kes valmistab kohalikust kalast maitsva roa. Menüüs on räim, angersäga, koha ja ahven.

Külaliskokkadest osalevad kalanädalal presidendi peakokk Taigo Lepik, Ylicool Cateringi peakokk Urpo Reinthal, Merino Gastronoomia peakokk Merino Lastik, ERMi peakokk Henari Nõu ja Pari Maitse gurmeekokk Silver Ulm.

Kalanädalat korraldab Kalanduse Teabekeskus ja korraldamist rahastatakse Euroopa Liidu Merendus- ja Kalandusfondist 2014-2020.

Kalanädal on osa Eesti toidu kuu programmist. Septembris Maaeluministeeriumi eestvedamisel toimuv Eesti toidu kuu ühendab kodumaisele toidule pühendatud üritusi ja festivale. Eesti toidu kuud tähistati esmakordselt 2015. aasta septembris.Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.