Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
RMK looduskaitsekonverents toob kokku looduse taastajad -teadlased, otsustajad ja praktikud (2022-09-26 08:22:37)


Fotol: Sindi paisu ehitus 1922. aastal ja lammutamine 2018. aastal. Originaalfotod Marko Šorini fotokogust ja Keskkonnaagentuurist.

RMK korraldab 3. ja 4. novembril Tartu Ülikooli Narva kolledžis looduskaitsekonverentsi elupaikade ja populatsioonide taastamise teemal ning kutsub kõiki huvilisi ettekandeid kuulama ja kaasa rääkima.

Eesmärk on kokku tuua teadlased, otsustajad ja praktikud, kes igapäevaselt tegelevad ühel või teisel moel ökoloogilise taastamisega, et koos oma teadmisi ja kogemusi jagada. Konverents käsitleb viit laadi elupaiku, kus taastamistöid tehakse: siseveekogud (jõed ja järved), rannikumeri, poollooduslikud kooslused, metsad ja sood.

"Konverentsil tuleb esitlusele rohkem kui 40 ettekannet ja töötuba. Vaatleme taastamistööde tulemuslikkust, samuti räägime sellest, millised kitsaskohad võivad tööde käigus ette tulla ning kuidas neid lahendada. Alati paraku ei suhtuta taastamistööde tegemisse positiivselt ning vahel tuleb isegi konflikte ette. Kõike seda me konverentsil arutleme," rääkis RMK looduskaitseosakonna juhataja Kaupo Kohv.

Kõigile osalejatele peetavate ettekannetega astuvad konverentsil üles mitmed oma valdkonna tipptegijad:

*Tiit Maran "5 õppetundi Euroopa naaritsa populatsiooni taastamisest";

*Aveliina Helm "Ökoloogilise taastamise kümnend ja looduse taastumise sajand: 4 väljakutset ja 5 võimalust";

*Hanno Zingel "Euroopa Liidu ja Eesti 3 põhieesmärki looduskaitses aastateks 2030 ja 2050 ning ökoloogilise taastamise roll nende täitmisel";

*Heiki Hanso "5 sammu Väikese Väina suure mure leevendamise suunas";

*Asko Lõhmus "Ökoloogilise taastamise tulemuslikkus: taastada 20 protsenti või 20-protsendiliselt, selles on küsimus".

Ökosüsteemide taastamine on muutunud looduskaitsepoliitika üheks keskseks suunaks ning Euroopa Liit on seadnud eesmärgiks aastaks 2030 taastada vähemalt 30% kehvas seisundis elupaikadest.

Eestis on juba tehtud suur töö soode, poollooduslikke koosluste ja vooluveekogude taastamisel. Edukalt on parendatud ka mitmete kahepaiksete ja kalaliikide populatsioonide seisundit, kuid väljakutsed on endiselt suured ja lahendatavad vaid heas koostöös teadlaste, praktikute ja kogukondadega. Ehk aitab eesolev konverents neid lahendusi üheskoos leida.

RMK ootab kõiki huvilisi konverentsist osa võtma. Registreerimine ja lisainfo:https://www.rmk.ee/looduskaitsekonverents

Konverentsi õhtuse peo tõmbab käima ansambel Funkifize.Allikas: RMK pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.