Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Valminud on Muuga-Maardu piirkonna välisõhu kvaliteedi ja lõhnahäiringu uuringu aruanne (2022-09-14 08:24:34)

Eesti Keskkonnauuringute Keskus on valmis saanud kahel viimasel aastal Muuga-Maardu piirkonnas korraldatud välisõhu kvaliteedi ja lõhnahäiringu uuringu lõpparuande, mis on asjakohaste ettepanekute alusel täiendatud. Keskkonnaamet plaanib tutvustada uuringu tulemusi ja edasisi tegevusi ka kohalikele omavalitsustele.

2020-2021 aastatel Muuga-Maardu piirkonnas läbiviidud uuringuga hinnati piirkonna õhukvaliteeti ja lõhnahäiringu esinemise sagedust ning 2013. aasta mõõtmiste järgselt lõhnaaine vähendamise meetmete rakendamise tulemuslikkust. Uuringusse kaasati ka teised potentsiaalsed häiringuallikad, kes võivad oma tegevusega mõjutada piirkonna õhukvaliteeti. Uuringust selgus, et Muuga ja Maardu piirkonna õhukvaliteet on paranenud, kuid mitme ettevõtete koosmõjul tuleb ette lõhna häiringutaseme ületamist.

Keskkonnaamet tutvustas Muuga-Maardu ettevõtetele uuringu tulemusi ning planeeritavaid järeltegevusi juuni keskel. Ettevõtetel oli kuu aega võimalik esitada oma kommentaarid ja tähelepanekud aruande täiendamiseks. Keskkonnaamet vaatas ettevõtetelt laekunud tagasiside üle ning asjakohased ettepanekud viidi aruandesse sisse.

Keskkonnaameti peadirektori asetäitja keskkonnakasutuse valdkonnas Erik Kosenkraniuse sõnul peavad ettevõtted, mille tegevuse koosmõjul lõhnahäiringuid tuvastati, omalt poolt võtma initsiatiivi ja mõtlema lõhnaprobleemide lahendamisele. "Igal aastal laekub Keskkonnaametile kaebuseid, kus viidatakse halvale välisõhu kvaliteedile ja ebameeldivale lõhnahäiringule Muuga-Maardu piirkonnas. Keskkonnaamet ootab ettevõtetelt suuremat initsiatiivi ja innovaatilisi lahendusi lõhnahäiringute probleemi kõrvaldamiseks. Näiteks võib teha koostööd Eesti iduettevõtetega ja ühiseltarendada tõhusamat seiret oma tegevuspiirkonnas," ütles Erik Kosenkranius.

Lõhnaaine häiringutaset ületanud ettevõtted peavad koostama lõhnaaine esinemise vähendamise kava, millega määratud meetmed peavad tagama lõhnaaine esinemise, levimise ja ärritava lõhnataju vähenemise kohalikele elanikele. "Korraldatud välisõhu kvaliteedi ja lõhnahäiringu uuringu tulemuste põhjal oleme kohustanud seitset piirkonna ettevõtet koostama tegevuskava lõhnaainete esinemise vähendamiseks. Ettevõtetelt ootame ka kava ellu viimist," selgitas Keskkonnaameti keskkonnakasutuse järelevalve arendusosakonna peainspektor Kuldar Rikma. Rikma lisas, et Keskkonnaamet kontrollib kavas esitatud meetmete täitmist.

Muuga-Maardu välisõhu kvaliteedi ja lõhnahäiringu uuringu lõpparuandega on võimalik tutvuda Keskkonnaameti kodulehel.Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.