Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kinnisvaraturg elavnes augustis (2022-09-13 08:27:58)


Maa-ameti andmetel tehti 2022. aasta augustis kinnisvaraturul 4552 ostu-müügitehingut, mida on 6 protsenti rohkem kui aasta tagasi samal ajal ning 16 protsenti rohkem kui eelnenud kuul.

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 2455 tehingut, mida oli 18 protsenti rohkem kui 2021. aasta augustis. Hoonestamata maa tehinguid oli 975 ja hoonestatud maa tehinguid 871, mida oli eelmise aasta augustiga võrreldes vastavalt 7 ja 3 protsenti vähem.

Tallinnas tehti 873 korteritehingut, mis oli viiendik rohkem kui aasta tagasi augustis, samas jäädes eelneva kuuga võrdluses samale tasemele. Iga viies pealinna korteritehing oli esmamüük. Tartus müüdud 270 korterit ei jää kaugele maha tänavusest rekordilisest maikuust, kui müüdi 331 korterit. Tartu korteritehingute arv kasvas aastaga 18 protsenti ning eelmise kuuga võrreldes 24 protsenti. Iga kolmas Tartu korteritehing oli esmamüük. Pärnus toimus 66 korteritehingut, mis oli ligi 23 protsenti vähem kui eelmise aasta augustis.

Augustis maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2927 eurot, aastaga kallines ruutmeetri hind neljandiku. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2397 eurot, aastaga kallines ruutmeetri hind 30 protsenti. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli 2120 eurot, kasvades aastaga 37 protsenti.

Detailsem augustikuu ülevaade Maa-ameti kodulehel.

Jooksvalt on võimalik statistikaga tutvuda kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnas.

Allikas: Maa-ameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.