Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei saab esimese elektrilise patrullauto (2022-09-06 08:27:48)


Politsei- ja Piirivalveamet võtab selle aasta septembris kasutusele esimese elektrilise patrullauto. Volkswagen ID4 GTX-ga hakatakse esimesi patrullsõite tegema Harjumaal. Patrullauto valmis koostöös Moller Auto ASga.

PPA logistikabüroo maismaasõidukite grupijuht Tago Trei sõnul hakkab Eesti politsei elektrilist patrullsõidukit kasutama igapäevases töös ning selle ehitusel ei tehtud sõidukile allahindlusi. "Uuel politsei elektriautol on sama funktsionaalsus, nagu praegustel patrullautodelgi. Suurim erinevus kaht tüüpi auto vahel on laadimise-tankimise aeg ning distants, mida sõiduk suudab läbida. Seetõttu alustame patrullsõiduki kasutamist just Tallinnast, kus on auto laadimiseks parem infrastruktuur ning vahemaad lühemad. Elektriautot laaditakse politseijaoskonnas ning samal ajal saab töö jätkuda teiste politseiautodega," sõnab Trei ning lisab, et uus auto on täiendus politsei autoparki.

Molle Auto Balticu tegevjuhi Izīda Gerkena sõnul on elektriautod meie tulevik - nii ameti- kui ka erasõitudel. "Elektriautod on oma sõidukindlust ja mugavust juba tõestanud ning muutuvad päev-päevalt klientide seas populaarsemaks. Meil on väga hea meel, et ka Politsei- ja Piirivalveamet võtab elektriauto igapäevasesse kasutusse. Valik just Volkswagen ID.4 kasuks langes tänu mudeli suurepärastele sõiduomadustele, vastupidavusele ja kättesaadavusele. Täiselektriline ID.4 on operatiivsõitudeks sobiv, sest on ühtpidi nii jõuline kui ka keskkonnasäästlik," sõnas Gerkena.

Uue elektrilise patrullauto kasutusele võtmine on üks osa Politsei-ja Piirivalveameti soovist Eesti inimeste turvalisust luua väiksema keskkonnajäljega. "Varasemast on meil juba kasutusel elektrikaubik Peugeot E-expert, mis on end kullerringidel õigustanud nagu ka elektritõukerattad lühemate vahemaade läbimisel. Nüüd katsetame patrullsõidukit ning politseinike kogemuse pealt saame hinnata, millist rolli hakkavad tulevikus elektriautod meie masinapargis mängima," jätkab Trei.

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.