Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tartu plaanib koos Bolti ja politseiga uuendada tõukerataste kasutamise korda (2022-08-31 08:03:10)


Tartu linna esindajad kohtusid partneritega Boltist ja Eesti politseist, et planeerida tõukerataste kasutamise tulevikku linnas.

Tänasel koosolekul keskenduti peamiselt parkimise ja sõiduohutusega seonduvatele lahendustele. Muutuste aluseks on liikluskultuuri edendamine ja liiklejate harimine, kuid koos sellega panustatakse ka tehnoloogilistesse lahendustesse ja linnaruumi arendamisse. Tartu linn jätkab kindlasti ka rattateede võrgu edasi ehitamisega ning aitab kaasa tõukeratastele vajalike parkimiskohtade loomises.

"Kohtumine oli kantud koostöisest õhkkonnast, sest otsime üheskoos lahendusi. On selge, et tõukerattad kui paindlikud ja uued sõiduriistad on hästi vastu võetud, kuid tuleb tegeleda ka probleemkohtadega, ütles Tartu linnapea Urmas Klaas.

Parkimisega kaasnevate probleemide lahendamiseks plaanib linn koostöös Boltiga luua tõukeratastele eraldi parkimiskohtasid ning piirata parkimist kitsastel kõnniteedel. Parkimise parendamine vajab nii muutusi tänavapildis, tehnoloogilist arendust Bolti poolt kui ka teenuse kasutajate harimist.

Väga oluline on ka tõukerataste kasutajate ohutus. Õnnetuste ära hoidmiseks kaalutakse piirkiiruse vähendamist teatud piirkondades või kellaaegadel. Bolt on Tartus öötundidel piirkiiruse vähendamist juba ka katsetanud ja lahenduste otsimine jätkub.

Turvalisust peavad tagama ka ohutud ning kasutajasõbralikud kergliiklusteed, mida Tartu plaanib jätkuvalt juurde ehitada.

Bolti valitsussuhete juht Henri Arras märkis, et tänase koosoleku tulemusena muudab Bolt linnaga koostöös tõukerataste parkimiskorraldust Tartus, samuti vaadatakse üle kiirusepiirangud linna erinevais paigus. "Suur osa tartlastest juba kasutab Bolti tõukerattarenti ning meie jaoks on parkimine ja sõidu ohutus hea kasutuskogemuse osa. Peame tähtsaks teenuse arendamist mitmepoolses heas koostöös omavalitsuse ja politseiga," lisas Arras.

Tartus on praegu ligi 600 Bolti tõukeratast, mis pakuvad tartlastele alternatiivi auto kasutamisele lühikestel linnasisestel sõitudel. Lisaks neile on ka eraomandis olevate elektriliste tõukerataste arv pidevalt kasvamas. Tartu linn, Bolt ja politsei jätkavad koostööd, et luua ohutu linnakeskkond, kus kõik liiklejad oleksid võrdselt hästi koheldud ja hoitud.

Täna välja pakutud lahendused arutatakse läbi nii linnavalitsuses kui Boltis ning oktoobris plaanib Tartu linn välja tulla juba konkreetsete plaanidega, mis aitavad tõukerattaid senisest paremini liiklusesse sulandada.


Allikas: Tartu LV uudised


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.