Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Lapsed õpivad koos hüljes Pusaga Läänemerd tundma (2022-08-26 08:10:23)


Töövihik


Läänemere päevaks on valminud töövihik 6-7aastastele lastele, mis õpetab meretarkust ja pakub lõbusat ajaviidet.


Töövihikus antakse lastele ülevaade Läänemerest ja tema tähtsusest meie elus. Samuti tutvustatakse vee soolsuse ja mereprügi teemasid, Läänemere toiduahelat, kuidas valglal toimuv merd mõjutab, aga ka inimeste ja kliimamuutuste mõju merele.


"Töövihik aitab lõbusate harjutuste abil lastel mõista mere rolli meie elus, isegi kui me seda iga päev tähele ei pane. Vihiku abil on hea selgitada, mida mere ääres tohib teha ning kuidas saame ise aidata kaasa, et meie kodumeri jääks puhtaks," ütles Keskkonnaministeeriumi merekeskkonna osakonna nõunik Eda Andresmaa, kes on töövihiku üks koostajatest.


Lapsed saavad teadmistele lisaks lahendada ülesandeid, värvida pilte ning kleepsulehelt töövihikusse pilte kleepida.


"Hüljes Pusa töövihik" valmis ADRIENNE projekti raames ning Tartu Ülikooli Eesti mereinstituudi ja Keskkonnaministeeriumi koostöös. Töövihiku on koostanud Eda Andresmaa, Jonne Kotta, Liisi Lees ja Agnes Unnuk, pildid joonistas Maite Kotta.


Töövihikud on saadaval eesti-, vene- ja inglise keeles. Neid on võimalik ise välja trükkida allolevatelt veebilinkidelt.


Valmis trükitud töövihikuid on võimalik oma koolile või lasteaiale tutvumiseks saada Keskkonnaministeeriumist. Piiratud tiraa˛i tõttu pakume neid praegu eelkõige klassipõhiselt näidiseks, kuid suurema huvi korral plaanime töövihikuid lisaks trükkida. Paberkandjal töövihikute saamiseks palume hiljemalt 30. septembriks 2022 soovist teada anda aadressile eda.andresmaa@envir.ee.


Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.