Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Juulis kinnisvaraturul tehingute arv vähenes (2022-08-16 08:06:04)


Maa-ameti andmetel tehti 2022. aasta juulis kinnisvaraturul 3900 ostu-müügitehingut, mida on 17 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal ning 15 protsenti vähem kui eelnenud kuul.

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 2198 tehingut, mis oli 8 protsenti rohkem kui 2021. aasta juulis. Hoonestamata maa tehinguid oli juulis 748 ja hoonestatud maa tehinguid 734, mida oli eelmise aasta juuliga võrreldes vastavalt 49 ja 20 protsenti vähem.

Tallinnas tehti 864 korteritehingut, mida oli 15 protsenti rohkem kui aasta tagasi juulis, kuid samas 9 protsenti vähem kui eelnenud kuul. Vaatamata rahulikumale suveperioodile, püsib pealinna suvine korteritehingute arv kõrgem kui koroonaeelsel ajal. Esmamüük moodustas pealinna korteritehingutest ligi kolmandiku. Tartus müüdi juulis 219 korterit, millest esmamüük moodustas ligi neljandiku. Seejuures korteritehingute arv kahanes Tartus aastaga 5 protsenti ning kasvas eelnenud kuuga võrreldes 2 protsenti. Pärnus toimus 80 korteritehingut, mis on sama palju kui eelmise aasta juulis.

Juulis maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2935 eurot, aastaga kallines ruutmeetri hind 24 protsenti. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2291 ja Pärnus 2071 eurot, ruutmeeter kallines aastaga vastavalt 21 ja 29 protsenti.

Detailsem juulikuu ülevaade Maa-ameti kodulehel.

Jooksvalt on võimalik statistikaga tutvuda kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnas.

Allikas: Maa-ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.