Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Vaata, mida sa hingad! (2022-08-12 08:18:42)

Keskkonnaportaalis ilmus uus, 2021. aasta välisõhu kvaliteedi seire tulemusi kokkuvõttev video.

Ülevaatest saad vastuse küsimustele, milline on meie õhu kvaliteet võrreldes teiste Euroopa riikidega; millistes Eesti piirkondades tuleb kõige suurema tõenäosusega ette õhusaastet; kuidas mõjutab õhu kvaliteeti energiakriis.

"Õhk ei tunne riigipiire. Välisõhukvaliteeti mõjutavad peamiselt tööstus, elektri ja soojuse tootmine, kemikaalide kasutamine, aga ka näiteks transport. Välisõhu seiret tehakse selleks, et hinnata välisõhukvaliteeti ning analüüsida heiteallikate mõjusid. See on igale kodanikule oluline, sest õhusaaste on tänapäeva maailmas üks suurim keskkonnasaastest tingitud terviserisk," toob Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala välja suure pildi, miks seiret tehakse.

"2021. aasta tulemustele tuginedes saame öelda, et Eesti välisõhu kvaliteet on pigem hea, pikaajaliselt on saasteainete kontsentratsioonid olnud languses. Siiski on üksikuid piirkondlikke murekohti. Näiteks Kirde-Eestis ja Tartus, kus on esinenud tervisele kahjulikke aineid välisõhus, kuid õnneks nende kontsentratsioonid on jäänud piirnormide lähedale," selgitas keskkonnakasutuse osakonna juhtivspetsialist Elo Mandel.

Taustaks

Välisõhu seirejaamad on paigutatud üle Eesti, vaata kaardilt asukohti.

Keskkonnaportaalis saad pikemalt tutvuda keskkonna teemadega ning omandada teadmisi, mida saad kodanikuna ise ette võtta, et õhk püsiks puhas ka tulevikus.Allikas: Keskkonnaagentuuri pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.