Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Õhtune aiaretk Meeli Müüripealiga Kirivalda Mart Ojasalu koduaeda roose vaatama (2022-08-08 08:12:32)

Teisipäeval,  09.augustil 2022

Harjumaal Kirivalla külas kasvatavad Mart ja Mare Ojasalu juba u 40 aastat roose ja nende juures saavad kõik roosisõbrad häid ideid, kuidas roose koduaia kujunduses kasutada. Mardi roosihuvi kasvas roosidega tegeledes nii suureks, et ta hakkas ka ise roose aretama ja Mart Ojasalu on ka parim vastaja kõigile küsimustele.

Kuidas sünnivad uued roosid? Kuidas nad nime saavad? Kui paljusid roosisorte Eestis üldse kasvatatakse? Kui palju roosisorte on aga Eestis aretatud? Kes olid meie esimesed roosiaretajad? Miks tuleb vanu sorte väärtustada ja alles hoida? Miks on kodumaiseid roosisorte vaja, kui maailm on valla ning kui sealt saab kõike tellida ja osta?
Osalt leiab need vastused ka tema kirjutatud roosiraamatutest: "Roosid. Praktiline abimees" (2001), "Roosiaed" (2006), "Roosiraamat" (2010), "Roosid Eesti aedades" (2019).


Ojasalude roosiaed on umbes ühe hektari suurune ja seal kasvab kauneid roose kõigist roosirühmadest. On palju antiikroose, oma väärtust ammu õigustanud roosiklassikat ja haruldasi Eestis aretatud sorte.
Kusagil mujal ei näe nii uhkes valikus Mart Ojasalu loomingut. Ta püüab saada sorte, mis oleksid lisaks ilule haigus- ja talvekindlad ning terve lehestikuga.
Mart Ojasalu kõige uuem roosisort on Anett Kontaveidi auks nimetatud 'Anett'.


Kuid muidugi on Mart Ojasalul omad lemmikud ka maailmakuulsate aretajate loodud rooside seas. Ta põhjendab oma valikuid väga hea meelega ja oskab soovitada õige roosi igasse aeda. Talus on müügil huvitav valik omakasvatatud roosiistikuid, ostes saab tasuda ka pangakaardiga.
Vaadake ka www.rosmakor.eu

Retke juhib aiandusajakirjanik ja aiaraamatute toimetaja Meeli Müüripeal.


Buss väljub Rahvusraamatukogu (Tõnismägi 2) eest kell 17.20. Tagasi Tallinnas kell 21.30

Sõidu hind 22 eurot

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Allikas: Looduse Omnibussi teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.