Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Uus väetiste regulatsioon suurendab väetisetoodete valikut ja seab saasteainete sisalduse piirnormid (2022-07-29 08:51:49)

Valikut aitab suurendada võimalus taaskasutada erinevate tootmisharude kõrvalsaadusi ja luba tooteid toorainest olenemata kombineerida. Liidu tasemel saasteainete piirnormid väetistel seni puudusid.

"Euroopa Liidu ühtlustatud reeglid hõlmavad nüüdsest orgaanilisi ja orgaanilis-mineraalseid väetisi, mullaparandajaid, inhibiitoreid, taime biostimulante, kasvusubstraate ja erinevate toodete segusid. Saasteainete piirnormide esmakordne kehtestamine tagab aga mulla kaitse ja vähendab tervise- ja keskkonnariske," selgitas Maaeluministeeriumi taimetervise osakonnajuhataja asetäitja Tarvo Järve.

"Muudatused mõjutavad seega ettevõtjaid, kes toodavad, impordivad või levitavad Euroopa Liidu väetisetooteid, ning ühtlasi põllmajandustootjaid, kes kasutavad neid väetisetooteid. Säilib valikulise harmoniseerimise põhimõte: tootja saab jätkata väetiste turustamist riigi siseturul vastavalt riiklikele normidele, ent ühisturul kehtib ühtne kord," täpsustas Järve.

Uue liiduülese regulatsiooni sujuva toimimise tagamiseks muudeti ka Eesti riiklikke õigusakte. Uuendused jõustusid 16. juulil.

Rohkem infot: https://www.agri.ee/euroopa-liidu-uus-vaetisetoodete-maarusAllikas: Maaeluministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.