Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Ukraina solidaarsuskoridoridel on oluline roll Euroopa Liidu toidujulgeoleku parandamisel (2022-07-21 08:08:50)


Tänu Ukraina vilja mõnevõrra kasvanud väljaveole on toidujulgeolek paranenud, ent muret valmistavad Euroopa Liidus sisendite hinnatõus, põud ja laiem inflatsioon, andis Euroopa Komisjon hinnangu esmaspäevasel Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõupidamisel, kus keskseteks teemadeks olid toidujulgeoleku olukord, taimekaitsevahendite säästlikum kasutamine ja ühise põllumajanduspoliitika vastuvõtmine.

"Euroopa Komisjon soovitab konkreetselt põua leevendamiseks kasutada erinevaid ühise põllumajanduspoliitika sekkumisi, nagu riskijuhtimine, niisutus ja riigiabi," tutvustas kalanduspoliitika ja välissuhete asekantsler Siim Tiideman võimalikke abinõusid toidujulgeoleku säilitamiseks.

Taimekaitsevahendite säästlikuma kasutamise määruse ettepanekul nähakse aga kitsaskohti. "Mitme liikmesriigi, sh Eesti, hinnangul pole määruse koostamisel piisavalt võetud arvesse erinevaid esitatud ettepanekuid. Probleemidena nähakse muuhulgas tundlikel aladel taimekaitsevahendite kasutamise keeldu, toiduga kindlustatuse vähenemist, aga ka halduskoormuse suurenemist," selgitas asekantsler, miks hetkel ei olda veel lähedal määruse kinnitamisele.

"Ühise põllumajanduspoliitika vastuvõtmine edeneb aga jõudsalt -ligi poolte liikmesriikidega saavad läbirääkimised loodetavasti lõpetatud enne suvepuhkuseid ja hiljemalt aasta lõpuks võiks olla läbirääkimised lõpetatud kõigiga," kommenteeris asekantsler liikmesriikide ühise põllumajanduspoliitika kinnitamist.

Nõupidamisel oli päevakavas veel metsade raadamise ja degradeerumise määrus, EL loomade veoga seonduv õigusraamistik, WTO ministrite konverentsil vastuvõetud sanitaar- ja fütosanitaarmeetmete deklaratsioon ja kinnitati Euroopa Liidu järeldused vesiviljelusest.

 

Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.